0
April 23, 2024 23:05:51
0
Кубок Украины. 1/16 финала. "Оболонь" – "Черноморец". "Моряки" выбывают из турнира - Face 2 Face Betting
September 15 2008

Хоча «Оболонь» зазвичай не дуже вдало виступає в розіграшах кубку України, після жеребкування 1/16 фіналу цьогорічного турніру у прихильників команди з’явилась надія, що цього разу їх улюбленці нарешті подолають цю стадію. Адже у суперники пивоваром дістався «Чорноморець», який завжди був для них досить зручним суперником, і якого вони неодноразово перемагали (варто згадати лише, що найпереконливішу перемогу у вищій лізі київська команда здобула саме над одеситами, перегравши їх в сезоні 2002/2003 років з рахунком 4:1). Крім того підопічні Віталія Шевченка, хоча й перебувають на шостому місці в Прем’єр-лізі, але невдало провели два останні поєдинки, поступившись «Арсеналу» та донецькому «Металургу». Натомість «Оболонь» після двох не надто виразних ігор з «Прикарпаттям» та «Динамо-2» розгромили міцний «ІгороСервіс», знайшовши таки свою гру, і після цього матчу підопічні Юрія Максимова мали всі підстави з оптимізмон очікувати кубкового протистояння. Також варто зазначити, що обидві команди мали серйозні кадрові втрати. В «Чорноморця» серйозно травмувався голкіпер і капітан команди Віталій Руденко, а оболонці не могли розраховувати на ключових півзахисників Валерія Куценка та Костянтина Коваленка. Звісно це не могло не сказатися на діях команд, хоча сказати, на кого вони вплинули сильніше. Дублер Руденка, екс-гравець молодіжної збірної України, Євген Ширяєв майже не помилявся, а от Юрію Максимову через нестабільну гру ветерана Андрія Демченка довелося коректувати тактику - «Оболонь» вийшла на гру з одним форвардом і двома опорними півзахисниками – Рожком і Яворським, вперше зі старту вийшов на поле захисник Іван Лень.

З початку гри одесити заволоділи територіальної перевагою, більше володіли мячем, хоча серйозних загроз воротам Овсієнка сворити не вдалося. Навіси Максима Білецького не знаходили адресатів, а удар зі штрафного екс-оболонця Віктора Мельника прийщовся прямо в руки голкіперу. А господарі не могли нічого створити у відповідь. Було лише декілька безрезультатних навісів зі стандартів, ше одного разу капітан гостей Ніжегородов (хоча у протоколі капітаном значиться Косирін, команду на гру вивів саме росіянин) незручно відкинув мяча Ширяєву і Євгену довелося головою в падінні вибивати м’яч в аут. А вцілому, як чато буває в кубкових матчах, на полі було багато боротьби, а за десять хвилин до кінця першого тайму в зіткненні ушкодження зазнав Олександр Антоненеко, після чого розпочалася жвава штовханина, яка ледь не переросла в бійку. Втім гравці швидко заспокоїлися, а арбітр матчу Шмегельський обмежився жовтою карткою для Сергія Рожка. До кінця тайму команди ще омінілися напімментами, але скидку головою Клименка без проблем забрав Ширяєв, а удар Косиріна був занадто неточним.

Після перерви гра значно пожвавилася, не в останню чергу через проведені заміни - одеський білорус Коритько і пивовар Сібіряков вдало увійшли вру, і моменти біля обох воріт почали виникати значно частіше. Розпочалося все з прострілу аргентинського форварда Вітті на Косиріна, але Олександ варив прямо в руки Овсієнку. «Оболонь» одразу відповіла гострим навісом Сібірякова, але його ніхто не зумів замкнути, а через декілька хвилин Демченко з далекої відстані не влучив у ворота. Потім Вітті в боротьбі з Ленем пробивав головою, але прямо в руки голкіперу. Згодом господарі декількома передачами пройшли оборону одеситів і ледь не вивели Антоненка на побачення з Ширяєвим, проте його в підкаті випередив захиник. Дуже небеспечно пробивав зі штрафного Коритько – Овсієнко відбив мяча перед собою, а захисники завадили Вітті добити. Надалі «Чорноморець» захопив ініціативу і намагався загрожувати воротам пивоварів, хоча все зводилося або до ударів головою в руки Овсієнку та неточних дальніх пострілів. Хіба що виділяється удак Косиріна в падінні черезсебе, але прмо в руки голкіперу. Господарі змогли відповісти дише одним контрвипадом, коли Сібіряков поборовся на правому фланзі і заробив кутотовий, після якого небезпечно, але невлучно пробивав Рожок. А під кінець основного часу суперники обміндися ледь не найгострішили моментами за всю гру. Спочатку Паоло Вітті вискочив один на один з Овсієком, прокину мяча повз голкіпера, але той (м’яч) прокотився в метрі від штанги. Відповідь оболонців була ще гострішою. Іван Лень підхопив винесений зі штрафного майданчика мяч, пройшов вперед, але його збив Де Ла Аса. Потужний постріл Кармаліти зі штрафного Ширяєв відбив перед собою, першим на добивання встиг Андрій Будний, але після його удару в падінні мяч пройшов над поперечиною.

В оветаймі мячем більше володіли гравці «Оболоні». Сергій Яворський міг відкрити рахунок, але його потужний дальній удар під поперечину витягнув Ширяєв. «Чорноморець» відповів проходом Коритька і прострілом в руки Овсієнку. А за 5 хвилин до закінчення Сергій Яворський підхопив м’яча в центрі поля, обійшов декіклькох суперників і вже виходив віч-на-віч з голкіпером, коли його на ліній штрафного майданчика грубо збив Олег Шандрук. Орест Шмегельский вилучив захисника «Чорноморця», а Євген Кармаліта зі штрафного влучив у стінку і мяч після серії рикошетів відскочив до Олександра Клименка. Захисник прийня мяч на груди з вгатив мяча під поперечину воріт своєї колишньої команди.