0
Женская сборная Украины вышла в финал Евро-2009! - Face 2 Face Betting
October 31 2008

Женская сборная Украины вышла в финал Евро-2009!

Упевнено перемігши в Чернігові команду Словенії, національна жіноча збірна України вперше в своїй історії пробилась до фінальної частини чемпіонату Європи. За великим рахунком, у підсумковій перевазі підопічних Анатолія Куцева над суперницями мало хто сумнівався, адже у першому стиковому поєдинку наші футболістки здобули більш ніж солідний гандикап у три голи. Вдома українки не стали знижувати оберти, хоча й відправили до воріт словенок лише два сухі м’ячі.

Бліц-криг українок

Почали наші дівчата з місця в кар’єр, відкривши рахунок уже на четвертій хвилині. Віра Дятел виявилася найспритнішою у воротарському майданчику гостей під час «пожежі», що виникла після подачі Наталі Зінченко. Якщо у словенок і були якісь ілюзії щодо позитивного підсумку цього протистояння, то цей гол їх остаточно розбив. Адже годі було й уявити, що українки, котрі в попередніх дев’яти відбірних поєдинках пропустили лише тричі, дадуть суперникам вразити свої ворота чотири рази. Господарки в свою чергу кинулись добивати опоненток, бажаючи ще до перерви зняти питання про переможця й у матчі-відповіді. Одначе з купи небезпечних моментів біля володінь Ядранки Кнежевич ані найактивніша з українок Дарина Апанащенко, ані Людмила Пекур, Віра Дятел, Валентина Котик, Наталя Зінченко та їхні партнерки не реалізували жодного.

Фінальний акорд Апанащенко

Після перерви характер гри трохи змінився. Гості, розуміючи, що втрачати їм нічого, активніше пішли вперед. Щоправда, на кількість гострих ситуацій біля воріт Надії Баранової це не сильно вплинуло: як і в першому таймі захисники української збірної діяли дуже обережно, тому роботи в голкіпера майже не було. Натомість рівень напруги на протилежному боці поля не знижувався. Змарнувавши ще кілька гарних нагод, «синьо-жовті» подвоїли перевагу на 72-й хвилині. Знову не обійшлось без Наталі Зінченко, котра з правого флангу вирізала чудову передачу на Дарину Апанащенко. Та швидко зорієнтувалась і, присівши, відправила головою м’яча до сітки. Цей гол і став фінальним для українок у відбірному раунді, хоча інших нагод для взяття воріт словенок у підопічних Куцева вистачало вдосталь. Що ж, є ще час попрацювати над реалізацією атак до фіналу Євро-2009, а поки просто порадіємо за історичний успіх жіночої збірної України!

Почесна компанія

Таким чином, наші дівчата приєдналися до команд Англії, Швеції, Франції, Німеччини, Данії, Норвегії, які потрапили до фінальної стадії напряму, і господаря Євро-2009 Фінляндії. Трохи раніше від українок раунд плей-офф здолали Італія та Росія, які виявились сильнішими відповідно за Чехію та Шотландію. Варто зауважити, що протистояння останньої пари вийшло дуже драматичним − команди обмінялися гостьовими перемогами (3:2 та 2:1), проте за рахунок більшої кількості забитих м’ячів на виїзді далі пройшли росіянки. Дві інші путівки до фіналу розіграють пари Нідерланди − Іспанія (перший матч − 2:0) та Ісландія − Ірландія (1:1). Жеребкування вирішального раунду, матчі якого пройдуть з 23 серпня по 10 вересня наступного року, відбудеться 18 листопада в Гельсінкі.

Україна − Словенія − 2:0