0
April 20, 2024 05:48:19
0
Перша ліга. "Зірка" - "Нива" 2:1. "Зірка" зупинила переможний хід "Ниви" - Face 2 Face Betting
October 2 2010

Перша ліга. "Зірка" - "Нива" 2:1. "Зірка" зупинила переможний хід "Ниви"

"Зірка" - "Нива" 2:1

Голи: Порошин 8, Луценко 48 - Найко 84

«Зірка»: Коледа, Пінчук, Стоян, Смалько, Остроушко, Давидов (Чорномаз, 71), Атаєв, Луценко (Демиденко, 90), Ситнік (Городов, 74), Порошин, Кочура.

«Нива»: Гайдаржі, Прохоров, Варченко (Качур, 46), Сахно (Клімов, 46), Найко, Герасимець (Курневич, 79), Кушка (Кругляк, 78), Бовтрук, Гергелюк, Козьбан, Лук’янець (Веретинський, 68).

Попередження: Атаєв, 29 – Козьбан, 44; Качур, 55; Гайдаржі, 58; Кругляк, 83.

Кіровоградські любителі футболу з нетерпінням очікували матчу тринадцятого туру з вінницькою «Нивою», адже після попереднього матчу «Зірки» у зв’язку з незадовільними результатами подав у відставку з посади головного тренера Олександр Деріберін і сьогодні улюблена команда кіровоградців виходила на футбольне поле під керівництвом нового керманича Анатолія Бузніка. Що принесе зміні наставника, перший матч, потрібно розуміти, повної відповіді на це запитання дати не міг, адже за три дні перебудувати малюнок гри команди складно. Анатолію Івановичу в першому матчі потрібно було вирішувати проблему відсутності центрального захисника (Сергій Шматоваленко пропускав звітну гру у зв’язку з дискваліфікацію за вилучення в матчі з охтирською командою) – на його позиції в звітній грі відіграв Євген Атаєв. До речі, варто відзначити, що гості, вінницька команда до матчу із кіровоградською «Зіркою» теж підійшла з втратами: через дискваліфікацію участь в грі взяти не змогли Сергій Воронін та Андрій Пилявський.

Для півзахисників господарів Олексія Городова та Романа Луценка сьогоднішнє протистояння було проти своє колишньої команди, в складі якої вони грали п’ять років тому під керівництвом Володимира Безсонова, помічником якого тоді був, нині вже екс-наставник «Зірки» Олександр Деріберін.

В стартовому складі наставник господарів випустив «атакуючий трикутник» Олександр Ситнік – Олександр Кочура – Андрій Порошин; для останнього це була перша гра перед рідними вболівальниками після 11-ти річних мандрувань по зарубіжних клубах – саме Андрій і грав на вістрі кіровоградської команди. Перші хвилини могли засмутити вболівальників «Зірки»: Дмитро Козьбан вийшов тет-а-тет з голкіпером кіровоградців Артемом Коледою, але, на щастя, голкіпер вийшов переможцем дуель з футболістом «Ниви», ногою відбивши м’яч після пострілу Козьбана. А через дві хвилини господарі дали гідну відповідь вінничанам: Євген Луценко на своєму фланзі обіграв двох опонентів і виконав ювелірну передачу на Андрія Порошина – на удар вихованця кіровоградського футболу голкіпер зреагував, але м’яч від рук Олександра Гайдаржі зрадницьки перетнув лінію воріт гостей. Кіровоградцям вдалося забити швидкий м’яч, а Андрій Порошин чудово відмітив повернення до рідної команди. Забитий м’яч додав впевненості кіровоградській команді, яка, хоч і дозволяла тримати м’яч супернику, провела чимало небезпечних контратак на ворота вінницької «Ниви». Так, на 11-ій хвилині з подачі Андрія Смалька мав відзначатися Олександр Ситнік, але, перебуваючи без опіки у штрафній площадці гостей, не влучив по м’ячу. Андрій Порошин, перехвативши м’яч в центрі поля після невдалого пасу захисника «Ниви», відразу кинув в прорив Олександра Кочуру – м’яч після удару останнього пройшов повз ворота Олександра Гайдаржі. Гості старалися створити щось небезпечне після виконання стандартних положень, але в кращого бомбардира «Ниви» Сергія Герасимця сьогодні не пішла гра. Удар Павла Лук’янеця був не точним, а м’яч після пострілу Богдана Варченка парирував голкіпер. От і все, що вдалося гостям у першому таймі звітного матчу. А господарі мали збільшувати рахунок до перерви, але Олександр Ситнік та Андрій Порошин не змогли переграти голкіпера суперника.

В перерві наставник гостей Олег Федорчук вніс корективи в гру своєї команди, провівши дві заміни, але пил атак «Ниви» остудила контратака кіровоградців на 48-ій хвилині матчу: Андрій Порошин вивів один на один з воротарем «Ниви» Романа Луценка, котрий впевнено переграв голкіпера гостей – 2:0. Цей пропущений м’яч дозволив підопічним Анатолія Бузніка почувати себе вільніше, внаслідок чого господарі стали грати впевненіше. Вінницька команда в другій половині матчу спромоглася лише одного разу погрожувати воротам «Зірки», але ті старання футболістів «Ниви» завершилися забитим м’ячем у ворота Артема Коледи: на 84-й хвилині після подачі зі штрафного захисник гостей Володимир Найко ударом головою скоротив відставання в рахунку. Але до цього взяття воріт Володимир Остроушко та Роман Луценко мали знімати питання щодо переможця звітного матчу, але їх удари не досягли цілі, а Олександр Кочура за кілька хвилин до завершення матчу не реалізував вихід один на один з воротарем «Ниви», пробивши поруч зі штангою воріт суперника. В компенсовані хвилини гравці господарів впевнено тримали м’яч і фінальний свисток головного арбітра матчу зафіксував перемогу кіровоградської «Зірки» з рахунком 2:1. Тож переможна серія вінницької «Ниви», яка налічувала п’ять матчів, перервана. Завдяки вчорашній домашній поразці івано-франківського «Прикарпаття» від «Кримтеплиці» перемога «Зірці» дозволила залишити останню сходинку турнірної таблиці першої ліги. Після матчу від одного зі спонсорів кіровоградського клубу Андрію Порошину було вручено приз як найкращому гравцю звітного матчу.

На післяматчевій прес-конференції наставник вінницької команди Олег Федорчук визнав заслуженою перемогу «Зірки» та побажав їй по швидше викарабкатися з нижньої частини турнірної таблиці першої ліги, адже теперішнє становище - це не місце кіровоградської «Зірки» Наставник кіровоградців Анатолій Бузнік відзначив, що у грі його команди є чимало помилок, які в наступних матчах буде виправлено і команда показуватиме більш якісний футбол. Для Анатолія Івановича матч з «Нивою» був першим на чолі «Зірки» і приємно, що дебют видався вдалим.

В наступному турі вінницька «Нива» вдома прийме алчевську «Сталь», а матч кіровоградської «Зірки» з «Динамо-2» перенесено на 27 жовтня, тому наступний матч, в 15 турі, «Зірка» теж зіграє на очах рідних вболівальників – суперником буде ще один дебютант першої ліги чернівецька «Буковина», в складі якої нині виступають екс-гравці «Зірки» голкіпер Олександр Чурілов та центральний захисник Сергій Басов.