0
April 20, 2024 15:41:02
0
"Десна" – "Бастіон" 1:0. "Десна" зламала бастіони "Бастіона" - Face 2 Face Betting
October 3 2010

"Десна" – "Бастіон" 1:0. "Десна" зламала бастіони "Бастіона"

«Десна» (Чернігів) – «Бастіон» (Іллічівськ) 1:0

Гол: Кожем’яченко, 52

«Десна»: Вітів, Панчук, Гетьман, Єлісєєв, Олійник, Велієв, Рева (Тітомир, 71), Гулордава (Проценко, 67, Блавацький, 90+2), Таран (Варга, 90+3), Алаєв (Волков, 63), Кожем’яченко (Орєхов, 90+1)

«Бастіон»: Череднюк, Кузнєцов, Павлов, Пащенко, Комягін, Рудий, Шеремет, Гавенко, Нечипорук (Тараров, 46), Белмохтар (Чахотін, 65), Поляхов (Барба, 58)

Оскільки гра між «Десною» і «Бастіоном» була винесена за рамки туру, через матч на чернігівському стадіоні днем раніше жіночих збірних України та Італії, то суперники, виходячи на поле, чітко знали, що саме дасть їм перемога.

Для «Десни» три очки означали, що команда наздожене своїх сьогоднішніх конкурентів і продовжить переслідування лідерів. А гостям перемога дозволяла відірватися від конкурентів і закріпитися на третьому місці одноосібно з непоганими перспективами на одне з перших двох місць.

Як наслідок – перші хвилини прошйли в повільному темпі. В якийсь момент згадалася велосипедна термінологія, а саме - «сюрпляс» - ситуація, коли велосипедист балансує на місці, щоб змусити суперника поїхати першим.

Початок активним діям поклали гості, які завдали першого акцентованого удару по воротам суперника. Йшла вже 20-а хвилина гри, коли після подачі кутового Ігор Пащенко бив головою з лінії воротарського майданчика. Удар вийшов прямо по центру воріт, де й знаходився воротар «Десни». Забігаючи наперед, відзначу, що Ігор Вітів, разом з автором переможного голу стали кращими в складі чернігівців. Перед голкіпером «Десни» гості не ставили надзавдань, але на виходах він діяв бездоганно.

Помітно було, що в «Десні» з приходом нового тренера продовжуються експерименти. І якщо стартовий склад фактично не змінюється, то розташування футболістів в півзахисті – ще й як. Цього разу з центру поля на правий фланг був переведений Леван Гулордава, а його місце в центрі поля зайняв Сергій Рева, який до цього грав на фланзі захисту. Натомість фланговий хавбек (принаймні у попередніх іграх він діяв саме там) Олександр Олійник виконував функції лівого захисника.

Але поки чернігівці звикали до своїх нових місць на полі, футболісти «Бастіону» могли відкрити рахунок. Богдан Поляхов пройшов на фланзі Олійника і віддав гарний пас в центр і назад в район 11-метрової позначки. Саїд Белмохтар з «убойної» позиції пробив слабо і прямо в руки Вітіву.

Ближче до кінця тайму чернігівці нарешті розігралися і розігрілися. Особливо непогані враження залишав лівий фланг атаки господарів. Тут активно діяв Сергій Таран, роз по рах підключався до атак Олійник, а іноді зміщався за звичкою і Рева. Саме з лівого флангу і розпочалася найнебезпечніша атака «Десни» в першому таймі.

Таран відтягнув на себе двох гравців і віддав не дуже вдалу передачу в штрафний майданчик суперників. Першим на м’ячі був Дмитро Кущнєцов, від якого як від колоди шкіряну куля відскочина на кілька метрів прямо на ногу Сергію Алаєву. Форвард «Десни» не довго думав і відразу ж сильно пробив в ближню від себе «дев’ятку». Якби не Андрій Череднюк, який в карколомному стрибку перевів м’яч на кутовий, чернігівці повели би в рахунку.

Іллічівці відповіли гострою атакою своїм правим флангом. Знову Олійник програв боротьбу (цього разу Белмохтару) і «десятка» гостей прострілила в центр на самотнього Олександра Нечипорука. Перед ним були лише ворота, Вітів на них, лежачий Панчук, який не зумів перехопити передачу і 8 метрів відстані до мети. На щастя чернігівських вболівальників, Нечипорук пробив на пару метрів вище воріт.

Другий тайм чернігівці розпочали значно активніше. Протягом перших 5 хвилин Двічі з-за меж штрафного бив Кожем’яченко (поруч зі стійкою і в спину захисника, який кинувся під удар). Перевірив пильність Череднюка ударом з 18 метрів і Таран. Четверта спроба дальнього удару виявилася успішною.

Це Гулордава, який загубився на фланзі, змістився на рідну для себе позицію і віддав вчасний пас на Кожем’яченко. Той бив з лінії штрафного майданчика (на кілька метрів лівіше від напівкола) і влучив в ближню «дев’ятку».

Поки гравці «Бастіону» збиралися з силами для відповіді – чернігівці провели ще одну гостру атаку. Гулордава нарешті звернув на себе увагу і на фланзі. Він дотепно обіграв біля кутового прапорця Володимира Рудого, увійшов в штрафний майданчик, але його пас на вільного Тарана перехопили захисники «Бастіону». Добивання ж Кожем’яченка вийшло несильним, і Череднюк без проблем ліквідував загрозу.

На наступні 20 хвилин територіальноб перевагою заволоділи гості, але жодного небезпечного моменту біля воріт «Десни» за цей час вони так і не створили. І лише в останню десятихвилинку гравці «Бастіону» зуміли втілити своб перевагу у два моменти для взяття воріт.

Спочатку після подачі з кутового і удару Вадима Барби, у воротарському майданчику «Десни» виникла паніка. М’яч зрикошетив об ногу когось з чернігівців і вже летів у ворота, коли його на лінії в повітрі зупинив Вітів. Стадіон на долю секунди завмер, але, побачивши, що лайнсмен прапорець не підняв, полегшено видихнув.

А за кілька хвилин Євгеній Гавенко зумів уникнути офсайдної пастки і якби спромігся ще вдало зупинити пас «парашутом» за спини захисників, то вискчив би сам на сам. А так, його удар встиг накрити капітан «Десни» Євген Єлісєєв.

В останні хвилини футболісти з Іллічівська всіми силами побігли вперед, але не лише не налякали чернігівців, а ще й двічі наразилися на гострі контратаки. Обидві завершав ударами Сергій Таран, і саме його невлучність дозволила гостям програти лише з різницею в один м’яч.

А компенсовані хвилини вдало «знищив» трьома замінами головний тренер «Десни» Олексій Скала. Футболістам «Бастіону» тільки й залишалося чекати, розуміючи, що кожна секунда наближає їх до поразки.