0
April 26, 2024 14:39:58
0
Перша ліга. "Олександрія" - "Зірка" 2:1. Дербі на всі 100% - Face 2 Face Betting
October 16 2010

Перша ліга. "Олександрія" - "Зірка" 2:1. Дербі на всі 100%

"Олександрія" - "Зірка" 2:1

Голи: Череднiченко 21, Шупік 56 - Кочура 54

Вилучення: Смалько 90+2

"Олександрія": Паньків, Маринчук, Чередніченко, Казанюк-к, Іващенко (Грибанов, 60), Запорожан, Шупік (Зейналов, 69), Ксьонз (Мельник, 88), Грицук (Кабанов, 90+1). Таргамадзе (Бідловський, 84), Гаврюшов

«Зірка»: Товт, Пінчук, Стоян, Смалько-к, Ситнік (Сирота, 57), Атаєв, Луценко, Давидов (Чорномаз, 86), Бідненко (Погребняк, 37), Порошин (Галенко, 80), Кочура

Попередження: Запорожан, 45, - Луценко, 38, Пінчук, 64, Стоян, 90+2 «Олександрія»:

Дербі і на Місяці є дербі. Цю істину вчергове потвердив поєдинок двох команд Кіровоградщини. Враження: наче ці команди грали у фіналі кубку, а не календарний матч першості, в якому одна виступала в ролі безсумнівного лідера, а інша бореться за виживання в лізі. Налаштованість олександрійців продовжити свою безпрограшну серію з одного боку, і поява на тренерському містку «Зірки» Анатолія Бузніка з іншого, визначили характер матчу, в якому боротьба точилася ледве не за кожен міліметр поля.

Матч почався доволі стрімко: уже на першій хвилині господарі могли відкрити рахунок. Наступна така нагода виникла в них на 7 хв. після розіграшу кутового. У дебюті зустрічі кіровоградці захищалися з великим натхненням,намагаючись перевести гру подалі від своїх воріт. Помітні були зусилля миттєво загострити гру з боку Луценка. Однак активність креативного новачка жовто-чорних, Давида Таргамадзе, на 10-й та 13-й хв., коли він створив момент Шупіку, але м`яч на завершальній стадії пройшов повз ворота,одразу стала помітною. На 18 хв. Ситнік, демонструючи виняткову вправність поводження з м`ячем, намагався продертися в воротарський майданчик господарів по центру. На 20-й та 21-й хв. команди обмінялися штрафними ударами. Вправнішими виявилися олександрійці: після подачі Казанюка і удару Ігора Чередніченка м’яч красиво влетів у ворота. Не маючи того дня аж чотирьох гравців основи,олександрійці не могли після забитого голу нагнітати атмосферу по всьому фронту атаки. Зате, з появою грузинського легіонера, в них з`явилася інша можливість, потужно працювати в атаці обома флангами: ліворуч оборону «Зірки» розривав стрімкий, із непередбачуваним рухом Давід Таргамадзе, а Ксьонз з іншими товаришами робив те саме справа. На 30-й хв. Давід самотужки проривався в штрафну, на31-й хв.- зарядив з-за її меж. На 32-хв. Андрій Запорожан здійснює рейд через усе поле і відпасовує Таргамадзе: якби цей пас був не такий стрімкий (а швидкості в матчі команди під час розгортання своїх атак і так демонстрували максимально можливі,на рівні Ліги Чемпіонів УЄФА),гол був би неминучий. Штрафні та кутові «Олександрії», майстерний удар Таргамадзе, з яким упорався Андрій Товт на37-й хв., тривали до кінця тайму. Між тим, «Зірка», з появою на 37хв. Погребняка, намагається вирівняти гру і логічно завершити свої контратаки: на 44 хв. Тарас Пінчук пристрілюється здалеку, а на доданій до тайму 45+1хв. Смалько ледь не засмутив господарів після розіграшу кутового. Картка Запорожана на останній хвилині тайму, штрафний у виконанні Олега Давидова, який парирував Паньків, стали передвістям настрою «Зірки», який перекочує в наступний тайм.

Якщо до перерви «Зірка» не відсиджувалася в захисті,то в другому таймі вона додала в агресії в усіх відношеннях. Перехоплення м`яча, пресинг, фоли –в цьому матчі цих компонентів у виконаннi гравців обох команд вистачило б на три-чотири гри першості. При цьому обидві команди грали в гостроатакуючий футбол.На 48хв. Ксьонз справа небезпечно перевів м`яч на Таргамадзе, після чого Давід ледь не вирвався на забивний для себе оперативний простріл. 50-та хв.-штрафний у виконанні Казанюка: воротар на місці,51-ша хв. Штрафний у виконанні Запорожана. І тут настала черга «Зірки». Після стандарту гостей на53хв.,олександрiйцi почали-було свою атаку,а на 54-й хв.обрізався Маринчук і Олександр Кочур (кращий гравець матчу) свого шансу не змарнував. Mайже одразу господарі відповіли красивим голом Євгена Шупіка. На прохід і удар Давіда Таргамадзе червоно-жовті відповіли на 61-й хв. Дальнім ударом, одразу після чого атаку розгортає вже ПавлоКсьонз. «Зірка» здібно атакує на 64-й хв., ПФК завдає штрафного удару зліва у виконанні Запорожана за хвилину (вище воріт). На70-й хв. Штрафний «Зірки» парирує Паньків, а на 74-й та 76-й проба взяття воріт господарями. На 81-й хв. Небезпечно пробив по воротах своїх колишніх одноклубників Максим Сирота –м`яч пройшов над поперечиною. На 85-й Ксьонз, а на 88-й Запорожан намагаються збільшити рахунок у матчі. Кінцівку гри обидві команди провели з моментами, з великим ентузіазмом, наслідком чого,крім футболу,стало те, що додані арбітром три хвилини насправді тривали хвилин зо10,а капітана червоно-жовтих Смалька вилучили за грубе поводження(меж лавки запасних він так і не встиг залишити).Думаю, до таких пристрастей не дійшло б, аби арбітр раніше почав роздавати гірчичники за грубуваті дії футболістів, які носили загрозу здоров`ю опонентів. А так матч закінчився в стилі кінцівок НХЛ: емоційними розмовами всіх з усіма. До честі учасників дербі, до скандалу не дійшло. Доволі стримано поводилися й уболівальники обох команд. Напис,який довелося якось бачити того дня в Олекснадрії: «Зірка»,ти нікому не потрібна!», футболісти з Кіровограда спростували: в той день було видно, що футбол Кіровоградщини (у перерві відбулася ще й церемонія нагородження чемпіонів області з футболу 1994-1995 р.н. ФК «Аметист-2001» - найближча зміна сьогоднішніх казанюків, кабанових, таргамадзе і кочурів) нарешті стає таким самим самобутнім явищем, як київський, львівський, дніпропетровський, донецький.Якщо обидва клуби Кіровоградської області гратимуть так,як сьогодні,з футболом цього регіону доведеться рахуватися дуже багатьом і дуже скоро,а можливо й на міжнародному рівні.

Анатолій Бузнік, головний тренер «Зірки»:

- Вітаю «Олександрію» з перемогою –ця команда йде до своєї мети.Чарівників немає: за такий короткий термін, що я очолюю команду, не можна її гру повністю змінити.Але глядачі сьогодні отримали велике задоволення. Що ж, ітимемо далі: налагоджуватимемо гру, якомога швидше залишатимемо небезпечну зону.Чому мої підопічні провели два різні тайми? Ми сьогодні грали з командою, яка очолює турнірну таблицю,а не є нашим сусідом по ній. Певно, спочатку був деякий острах,діяли акуратно. До того ж, фланги в «Олександрії» дуже швидкі! У перерві внесли корективи, програвати не збиралися! Скажу чесно: добре, що команди вистачає хоча б на один тайм-зате який! Що ж до пропущених м`ячів, скажу: у кожної команди є свої принципи оборони,вони були нами порушені, зокрема, в першому епізоді, коли пропустили гол: не зіграв захисник, невірну позицію зайняв воротар.Сьогодні мушу констатувати,що в обох м`ячах справді є провина воротаря. Але іншого в нас немає: ми зараз не можемо запросити Шовковського чи Реву.Товт уже підходить до матчів набагато відповідальніше, він буде рости. Хоч мені і кажуть, що це була найкраща гра команди в сезоні,але,думаю,це не так: в моєму баченні найкращі ігри ще попереду.

Володимир Шаран,головний тренер "Олександрії":

- Ми бачили сьогодні справжнє дербі. «Зірка», яка грала з такою самовіддачею і натхненням,і так пресингувала, мені дуже сподобалася. Але ще більше мені сподобалася ПФК «Олександрія». Чотири гравці основи не брали участь у матчі. Отож, ми просто змушені були тактично грати по-іншому. Звісно, в першому таймі треба було більше м`ячів забивати. Щодо гола пропущеного –хотілося б, щоб так ми більше не помилялися. Дуже,дуже вдячний уболівальникам!..Я і в перерві налаштовував команду тільки йти вперед: ми не та команда, яка грає від оборони. Ви ж бачили: функціонально ми не підсіли, але «Зірка» здивувала - самовідданістю,агресивністю.

Яким чином у нас з`явився Таргамадзе? Здається, після гри з «Динамо» президент клубу Микола Миколайович Лавренко порекомендував мені переглянути цього футболіста, ми переглянули його в грі проти ФК із Головківки.Побачили: так, креативний футболіст! А потім було все просто: я сказав президентові клубу, що футболіст нам підходить, і так він у нас і опинився. Давід Таргамадзе дійсно дуже хороший футболіст. У нього ментальність не грузинська, не українська і не радянська, а німецька: він одразу розуміє,чого від нього хоче тренер.А якщо поглянути на вік цього футболіста,21рік, то я думаю,що в українському футболі з`явився серйозний гравець.