0
April 24, 2024 16:06:35
0
Перша ліга. "Зірка" - "Чорноморець" 0:1. Одесити на останніх хвилинах вирвали перемогу - Face 2 Face Betting
October 23 2010

"Зірка" - "Чорноморець" 0:1

Гол: Бабич 86

«Чорноморець»: Паст, Гришко, Портільо, Бабич, Владов, Бобко, Трусевич, Де Матос, Ребенок, Васін (Дорош, 77), Політило (Балабанов, 88).

«Зірка»: Коледа, Стоян, Остроушко (Скляр, 73), Ситнік, Атаєв, Погребняк (Сирота, 39), Луценко, Давидов, Чорномаз, Порошин (Демиденко, 85), Кочура (Галенко, 67).

Попередження: Атаєв, 55; Демиденко, 85 — Де Матос, 51.

В останньому турі першого кола першості України серед команд першої ліги в гості до кіровоградської команди завітала найбільш титулована команда ліги, одеський «Чорноморець», керівництво якого, після не очікуваного вильоту з Прем’єр-Ліги команди, поставила задачу повернення до еліти. Склад одеської команди влітку на половину оновився і потрібний був певний час, щоб награти колектив. І ось, під завершення кола одеський «Чорноморець» розігрався, демонструючи добротний футбол. А от в попередньому матчі підопічні Ігоря Наконечного на останніх хвилинах втратили перемогу. Сьогодні, в матчі з кіровоградцями, теж долю протистояння вирішували останні хвилини, але цього разу футбольна фортуна посміхнулася вже претенденту на підвищення у класі.

Одесити вийшли в звичному складі, значних змін їх склад не знав, а от Анатолій Бузнік мав чималі проблеми зі складом: декілька гравців мають пошкодження, два флангові захисники Тарас Пінчук і Андрій Смалько дискваліфіковані.

Стартові п’ять хвилин матчу були за гостями. Спочатку Сергій Політило з гострого кута перевіряв реакцію голкіпера «Зірки» Артема Коледи – останній відмінно зіграв. Через кілька хвилин Політило знову був на вістрі атаки – удар півзахисника парирував Коледа. Після стартового натиску одеської команди господарі перехватили ініціативу на футбольному полі; футболісти «Чорноморця» не встигали за гравцями суперника, внаслідок чого порушували правила. Так, на собі «заробили» небезпечні штрафні удари Роман Луценко, для якого звітна гра була принциповою, адже в минулому Роман захищав кольори «Чорноморця» в еліті українського футболу, і Андрій Порошин. Але, на жаль, виконання досить небезпечних штрафних не принесли успіху господарям: Дмитро Погребняк поцілив в стінку гравців суперника, м’яч після удару Олега Давидова пролетів біля штанги воріт Євгена Паста. А на десятій хвилині звітної зустрічі Олександр Кочура вийшов один на один з голкіпером гостей: перший удар Олександра воротар «Чорноморця» парирував, а м’яч після повторного удару вихованця кіровоградського футболу з лінії власних пустих воріт вибив Дмитро Гришко. Це був перший 100% момент для взяття воріт в цьому матчі.

Після 10-хвилинки активності кіровоградців підопічні Ігоря Наконечного відповіли своїми небезпечними моментами. Подача бразильського легіонера «Чорноморця» Де Матоса зі штрафного загострила гру у воротарській «Зірки» - захисники господарі відмінно зіграли, розрядивши ситуацію біля власних воріт. В середині першого тайму влучним пострілом у дев’ятку воріт «Зірки» відзначився півзахисник Максим Трусевич – голкіпер, продемонструвавши гарну реакцію, перевів м’яч на кутовий, після подачі якого знову наносив завершальний удар Максим, але, на щастя, центральний захисник господарів Денис Стоян встиг заблокувати удар суперника. Чудовий шанс відзначитися мав Денис Васін, але після подачі Івана Бобка не зміг скористатися позиційною помилкою центральних захисників «Зірки» - м’яч після його кволого удару пролетів далеко від воріт кіровоградців.

Ініціатива в матчі переходила від однієї команди до іншої кожні 10 хвилин: атакуюча команда брала певний відпочинок і суперник перехвачував ініціативу. Так, наприкінці першої половини господарі не реалізували декілька добротних моментів для взяття воріт одеситів. Олександр Кочура міг двічі забивати, але в першому епізоді на відстані одного метра не поцілив у ворота, а в іншому – розминувся з м’ячем, після гострого прострілу Романа Луценка. А Іван Бобко при захисті власних воріт під час виконання кутового біля воріт «Чорноморця» ледь не зрізав м’яч у власні ворота – «круглий» пролетів впритул зі штангою воріт Євгена Паста. Без забитих м’ячів перший тайм і завершився.

Початок другого тайму запам’ятався, в першу чергу, грубою грою одеської команди, внаслідок чого отримали пошкодження Олег Давидов і Олександр Ситнік. На ці дії одеситів господарі відповіли виходом тет-а-тет з голкіпером «Чорноморця» Євгеном Пастом: Максим Сирота програв дуель голкіперу суперника, а добивання Олега Давидова парирував невтомний Євген Паст. На 65-ій хвилині Олег Давидов, котрий по завершенні звітної гри був визнаний кращим гравцем у складі «Зірки» в матчі з «Чорноморцем», з двадцятиметрів пробив по воротах гостей – Євген Паст парирував удар півзахисника господарів. Відступний постріл Ярослава Галенка з труднощами Паст ліквідував загрозу власним воротам: м’яч від рук Євгена летів у його ворота, але встиг Паст перегрупуватися і повторним рухом зафіксувати м’яч. Цей подвиг здійснив і Артем Коледи одну хвилину потому: на вістрі атаки «Чорноморця» був Сергій Політило. Проведені заміни в складі господарі були проведенні у зв’язку з пошкодженнями основних гравців Олександра Кочури, Андрія Порошина і Володимира Остроушко. Це і стало вирішальним у поразці кіровоградців, адже, вийшовши на заміну Євген Демиденко першим своїм дотиком втратив м’яч, порушивши після цього правила, отримавши попередження за це і було призначено штрафний удар, виконання якого приніс успіх гостям: при подачі Сергія Політило на 86-ій хвилині припустився помилки голкіпер Артем Коледа, чим скористався капітан «Чорноморця» Олександр Бабич, пробивши головою у пусті ворота – 0:1 на користь одеситів. Цей рахунок залишився до завершення матчу: Олександр Ситнік пробивав під перекладину воріт Паста – останній впевнено зіграв, а намагання Павла Ребенка збільшити перевагу в рахунку не увінчалися успіхом.

Варто також відзначити досить дивну роботу головного арбітра матчу Сергія Скрипака, котрий в певних епізодах взагалі не помічав явних порушень правил з боку гостей; також із запізненням реагував на отримання пошкоджень гравцями, котрі лежали на газоні і просили медичної допомоги, а апогеєм його роботи стало двоххвилинне ігнорування Андрія Порошина, який залишив поле у зв’язку з поправлянням амуніції, на бровці поля, внаслідок чого господарі були змушені грати в меншості в складні хвилини атак гостей.

Зміст звітної гри продемонстрував, що склади обох команд потребують підсилення: «Зірці» для збереження прописки в першій лізі, а одеситам – для завоювання путівки до Прем’єр-Ліги України, адже з такою грою про повернення до еліти можна лише мріяти.