Кубок України. "Карпати" - "Арсенал" 0:2. Бокали вгору! - Face 2 Face Betting

Кубок України. "Карпати" - "Арсенал" 0:2. Бокали вгору!

Главный арбитр: Ярослав Козык (Мукачево)
Ассистенты: Николай Васюта (Ровно), Виталий Демьяненко (Мукачево)

Голи: Самодін 7, Гусєв 82

"Карпати": Тлумак, Авелар, Габовда (Гурулі 57), Кожанов, Кузнецов (Гудима 65), Петрівський, Ткачук (Г.Баранець 80), Тубіч, Федецький, Худоб’як, Чечер

"Арсенал": Рева, Єщенко, Матюхін, Симоненко, Шершун, Богданов, Грицай, Гусєв (Хомин 86), Закарлюка (Старгородський 68), Шацьких (Бартуловіч 90+2), Самодін

Попередження: Худоб’як 72 - Гусєв 28, Богданов 42, Закарлюка 44, Грицай 67, Хомин 90+3

На халяву і оцет солодкий. Керівництво «Карпат» подарувало львівським уболівальникам безкоштовний вхід на чвертьфінальний матч Кубка. Народ з ентузіазмом сприйняв такий щедрий жест. Незважаючи на дощ, «Україна» була битком набита. Точної цифри ніхто і не скаже, але можна не сумніватися, що офіційних 28 тисяч, було щонайменше. Про плюси і мінуси «халяви» можна багато говорити. Декому новина про безкоштовний вхід була байдужа – вони і так би на стадіон прийшли; декому дуже втішною, особливо пенсіонерам та дітям; декому усе, як завжди, було не так. Десь на 85-ій хвилині гри стадіон спокійно видихнув – добрих 10 тисяч наче корова язиком злизала. Додивлятися гру, мабуть, залишилися ті, хто прийшов би на футбол і за гроші…

Юрій Бакалов нічого зі своїм складом не вигадував і виставив таку одинадцятку. Рева у воротах; традиційний квартет захисників – Симоненко, Шершун, Матюхін, Єщенко; не менш традиційна пара опорників – Грицай та Богданов; трійка атакуючих хавів – Гусєв праворуч, Шацьких ліворуч, Закарлюка у центрі; Самодін – єдиний номінальний нападник.

В Олега Кононова проблем вистачало. Годвін і Голодюк отримали по непотрібній картці у грі проти «Дніпра». Таким чином ключові центральні півзахисники «Карпат» за матчем дивилися з трибун. Туди ж делегували пару крайніх нападників – у Зеньова та Кополовця травми. Разом з ними був і Ощипко, який ще не почав тренуватися в основній групі. Згадайте Батісту і вийде доволі сумна компанія. Тому тренеру «Карпат» довелося трохи змінити склад, який грав проти «Дніпра». На воротах Тлумак, Петрівський на правому фланзі оборони, Тубіч та Чечер у центрі, Авелар зліва. Артем Федецький перекочував з правого краю захисту на місце опорника, Худоб’як та Ткачук грали трохи вище. У центрі нападу Кузнецов, ліворуч Кожанов, праворуч Габовда. Якщо у попередньому кубковому матчі проти «Ворскли» Кононов поставив молодого форварда на фарт (Габовда тричі забив у ворота «Гірника-Спорт»), то тепер, очевидно, не від хорошого життя. Але і заслуг самого Габовди відкидати не варто – він виграв конкуренцію в Гурулі.

На радість трибун «Карпати» почали штурмувати арсенальські бастіони. Вже на перших хвилинах Кожанов уникнув офсайду і з гострого кута вийшов на ворота Реви. Можна було забивати, але м’яч пролетів біля дальньої штанги. «Арсенал» закрився – це нікого не здивувало. Але перша ж атака гостей закінчилася голом. Власне, заслуги підопічних Бакалова у першому голі не так вже й багато. По-дитячому помилився Тубіч, в якого м’яч злетів з мокрої бутси. Вийшов прекрасний пас на хід Самодіну – все інше діло техніки. 0:1. Пригадується, влітку, коли «Карпати» грали з «Арсеналом» удома, все було точно навпаки. Невдалий пас назад каноніра, перехоплення Кожанова і гол в дебюті гри.

В принципі, «Карпати» не звернули увагу на пропущений м’яч і продовжили робити те, що почали. «Зелено-білі» міцно затисли суперника на його половині – по воротах били усі, кому не лінь. Було досить гостро, але до реальної небезпеки справа наразі не доходила. Гості почали нервувати. Чимала заслуга в цьому – робота молодого судді з Мукачевого Ярослава Козика. Він ще жодного разу не обслуговував матчі вищолігових команд, а тут і злі суперники, і повний стадіон, і боротьба за півфінал Кубка. Невже ті, хто призначали арбітрів на цю гру, не передбачили тиску, який буде чинитися на недосвідченого рефері з усіх сторін. У середині першого тайму він кілька разів свиснув на користь «Карпат», що просто обурило гравців «Арсенала». Не заспокоїли їх і жовті картки. А після штовханини в штрафному Реви, воротар гостей налетів на Козика. Добре, що все обмежилося словесною перепалкою – дискваліфікацію Шуховцева усі добре пам’ятають. Можливо, через невпевненість у своїх діях, після цього, Козик кілька разів, у спірних епізодах, свистів на користь «Арсеналу». Тепер доводилося відбиватися від обурених карпатівців. Помилки в обидва боки були і в другому таймі, частенько Козик та його лайнсмени приймали кардинально протилежні рішення. Наприклад, один показував на кутовий, інший на удар від воріт. Але по суті, це були дрібниці, які на результат гри великого впливу не мали.

Швидкий гол з одного боку «Арсеналу» допоміг, а з іншого поставив їх у скрутне становище. «Карпати» атакували без перекурів і якби гравці «зелено-білих» були точнішими у завершальній стадії атаки, вже на перерву команди пішли б з іншим рахунком. Ідеальний момент знову втратив Кожанов. Ткачук здорово вивів його сам на сам з Ревою, але Денис, маючи і час, і простір, банально не влучив по воротах. Непогані моменти були в Кузнецова, Федецького та Худоб’яка, але повторилася історія з «Дніпром»: били-били, не забили. «Арсенал», до речі, міг збільшити відрив ще у першому таймі. Їхні атаки були короткі, але досить небезпечні. Самодін знову ледь не обікрав Тубіча – був би гол-близнюк.

Якщо до перерви «Арсенал» намагався переводити свою гру в позиційний напад, то у другому таймі мова йшла виключно про контратаки. Десяток відчайдушних канонірів закрилися на своїй половині поля, але при першій-ліпшій можливості вибивали м’яча вперед, там де жив Самодін. По великому рахунку, Юрій Бакалов обрав правильну тактику. Він знав, що «Карпати» страшенно не люблять ламати стіни лабіринтів, їм треба простір, фланги, можливість розігнатися. А пройти таку насичену оборону, як думав тренер гостей, «Карпатам» допоможе лише щасливий випадок. Авантюрно, звичайно, але виправдано. Господарям не залишалося нічого іншого, як бити здалеку. Поле мокре, м’яч слизький – шанси є. Приємно відзначити, що нарешті карпатівцям почали вдаватися удари низом, правда, Рева особливих проблем з ними не мав. Не приносили «Карпатам» користі навіси, а також стандарти. Усе читалося і перекривалося.

Часу залишалося не так вже й багато. Але сили в господарів (хто б сумнівався) ще були. Були і непрощенні обрізки під час простих передач, які неодмінно закінчувалися гострими випадами канонірів. Чечер і Тубіч, які мінімально підключалися до атак, з одним Самодіним раду собі давали. Але тільки-но кількість арсенальців збільшувалася, відразу починалися проблеми. Зокрема, хороший момент був в Старгородського, але Тлумак відіграв надійно. Оригінально намагався зіграти Закарлюка, який ледь не з центра поля, спробував закинути м’яча Тлумаку за комірець. Все йшло до одного з двох варіантів – або «Карпати» таки дотиснуть і рахунок зрівняють, або «Арсенал» проведе вдалу контратаку і заб’є другий гол. У першого варіанта з’явилися серйозні проблеми. Кузнецов, який намагався чіплятися за кожен верховий м’яч, через пошкодження покинув поле. Гудима, який його замінив, відразу ж отримав добру нагоду, але неточно пробив з розвороту. Не підсилив гру команди і вихід Гурулі – грузину практично не вдалося зачепитися бодай за один м’яч. Тож у варіанту №2 з’явилися хороші перспективи. Всі питання про підсумковий результат зняв Гусєв. Петрівський спробував перехопити флангову передачу, але не зміг, Самодін отримав м’яча і сильно прострілив вздовж лінії воріт. Гусєв випередив центральних захисників і побіг обніматися з щасливими партнерами. Усе просто як двері.

Заключні хвилини нічого не змінили. «Карпати» до кінця атакували, «Арсенал» продовжував відбиватися. Є перемога, є вихід в півфінал і не скажеш, що гості його не заслужили. Так, цікавіше було б дивитися гру, якби «Арсенал» погодився на відкритий футбол. Але Юрій Бакалов обрав іншу тактику, це його повне право. І ніхто ж не дорікне йому, тим паче, що результат досягнуто. З чим «Арсенал» можна привітати.

Олег Кононов, головний тренер «Карпат»

- Насамперед хочу подякувати керівництву клубу, яке зробило таку акцію для уболівальників. Так само і нашим прихильникам подяка за підтримку. Ми намагалися для них перемогти, але не вийшло. Не секрет, що у нас є проблеми – багато травмованих, яких нема ким замінити. По грі ми не програли, у нас було багато моментів. Але були і помилки в обороні, а також під час завершення власних атак. Дорікнути хлопцям я не можу. Вони боролися, грали, а не просто бігали. Причому, грали досить непогано.

- Що з Кузнецовим?

- Він отримав травму, тому я його замінив. Його сильно ударили ззаду по ахілу.

- Наскільки відобразилося на результаті відсутність двох ключових гравців у центрі поля?

- Годвіна і Голодюка нам справді дуже бракувало. Я не можу сказати, що було б, якби вони грали, але їхня відсутність була відчутною.

- Сьогодні «Карпати» нанесли по воротах дуже багато ударів…

- Ми здогадувалися, що «Арсенал» буде грати від оборони. Тому я просив хлопців бити. І вони били. Багато було ударів, але ми не так часто влучали у ствір, а коли удари були точними, то вдало грав воротар.

- На тренуваннях ви пробували Тубіча на місці опорника. Не хотіли спробувати так зіграти?

- Була така думка, але я вирішив поставити Федецького. Артем впорався, він діяв доволі активно. Так, були помилки, але не грубі, крім того він часто загострював атаки.

- Як Ткачук почувається?

- Андрій не здоровий, він вийшов на поле з травмою. Я вирішив його поберегти на наступні матчі, а Баранця випустив, щоб підтримати темп.

Юрій Бакалов, головний тренер «Арсеналу»

- Враження найкращі. Це був справжній кубковий чвертьфінал. Обидві команди показали цікавий футбол, було багато моментів та комбінацій. Усі бачили, що гравці обох команд прагнули добитися позитивного результату. Своїй команді я вдячний за те, що вони виконали усі мої настанови. До цієї гри ми детально готувалися, і, я вважаю, заслужено перемогли.

- Поразка у Запоріжжі зіграла позитивну роль?

- Не знаю як сюди можна прив’язати цю поразку. Самі розумієте, що програвати аутсайдеру у наші плани не входило. По суті, зараз можна сказати, що ця поразка була випадковою, адже наша команда показала велике бажання і хорошу психологічну підготовку.

- За рахунок чого вам вдалося перемогти?

- «Арсенал» був сильніший. Ми реалізували те, що створили. Так, у «Карпат» були помилки в обороні, але якби їх не було – не було б голів. Я вважаю, що ми змушували суперника помилятися. За рахунок швидкого переходу з оборони в атаку, ми не один момент створили, але те що мали забити – те й забили.

- З ким хочете в півфіналі зіграти?

- Та не має значення. Всі гранди вийшли, зі всіма грати можна. Зараз у нашому футболі команда з низів турнірної таблиці може обіграти лідера. Будемо старатися пройти далі.

- Чому ви поставили Самодіна, а не Мазілу?

- Було у мене таке чуття. Як бачите, воно мене не підвело. Самонін і сам забив, і гольову передачу віддав.