Контрольний матч. "Карпати" - "Літекс" (Болгарія) 3:3 - Face 2 Face Betting
February 18 2011

Контрольний матч. "Карпати" - "Літекс" (Болгарія) 3:3

"Карпати" - "Літекс" (Болгарія) 3:3

Голи: Гудима, 69, Кочіш, 80, 90 – Том, 58 (пен.), Джермановіч, 65, 82.

«Карпати» (1-й тайм): Богатінов, Балажіц, Голодюк, Кожанов, Лукас, Ткачук, Мілошевіч, Ощипко, Петрівський, Тіаго, Худоб’як.

«Карпати» (2-й тайм): Тлумак, Федецький, Гірський, Тубіч, Ґодвін, Тістик, Мартинюк, Габовда, Кополовець, Гудима, Кочіш.

Головний тренер – Олег Кононов.

«Літекс»: Голубовіч, Барт, Занев (Цвєтанов, 67), Берберовіч , Ніколов (І. Міланов, 67), Бодуров (Вєнков, 67), Джермановіч, Мадурейра (Попов, 67), Том, Сандріньо (Г. Міланов, 46, Здравчев, 79), Єленковіч (Янев, 67).

Головний тренер – Любослав Пенєв.

Попередження: Тіаго, 42 – Г. Міланов, 71.

Вилучення: Г. Міланов, 79 (друге попередження).

Перший спаринг-партнер «Карпат» на зборах у Туреччині виявився доволі міцним горішком. Втім, чогось іншого, напевне, й не слід було очікувати. Адже «Літекс» нині є беззаперечним лідером болгарського футболу. Хтось, звичайно, може заперечити, мовляв, чемпіонат Болгарії далеко не найсильніший у Європі. Але необхідно зважити на те, що перевага «помаранчевих» над рештою місцевих клубів є відчутною. До того ж керівництво «Літекса» інвестує в команду чималі кошти і ставить перед нею завдання не лише домінувати на внутрішній арені, а й на повний голос заявити про себе у Старому Світі. Що ж, тим приємніше констатувати, що «Карпати» своєю сьогоднішньою грою ще раз довели, що вони прогресують, а клуб обрав правильний шлях свого розвитку.

У Туреччині «Карпати» щодня проводять по два тренування із зовсім не простим обсягом навантажень. До того ж надати ігрову практику у спарингах необхідно всім гравцям. Саме тому тренерський штаб «зелено-білих» і прийняв рішення про те, що у грі візьмуть участь два склади – кожен зіграє по 45 хвилин. Не виходили на поле лише кіпер Віталій Руденко та квартет травмованих гравців групи атаки – Сергій Кузнецов, Вільям Батіста, Сандро Гурулі та Сергій Зеньов.

«Карпати» зазвичай люблять з перших хвилин взяти під свій контроль м’яч і одразу нав’язати супернику свою гру. Однак цього разу це їм вдалося не в повній мірі. Гравці «Літекса» також одразу дали зрозуміти, що вони не мають наміру діяти другим номером. До того ж серед підопічних Любослава Пенєва чимало достатньо кваліфікованих футболістів з добре поставленою технікою володіння м’ячем. Це й призвело до того, що в перші 45 хвилин гри, як то кажуть, найшла коса на камінь, а контроль над м’ячем був приблизно рівним – 50 на 50. Однак не можна не відзначити, що більш гостро в атаці діяли гравці нашої команди. Зокрема, саме «зелено-білі» завдали два перших удари у грі по воротах суперника. Щоправда, обидві спроби – і Ощипка, і Голодюка – вдалося заблокувати оборонцям «Літекса» Бодурову та Берберовічу відповідно.

А на 23-й хвилині карпатівці мали стовідсоткову нагоду відкрити рахунок. Голодюк увійшов у карний майданчик і майже ідеально викотив круглого під удар Худоб’яку, однак Ігор метрів з восьми пробив трохи вище каркасу воріт. Ще за дві хвилини міг відзначитися вже центральний захисник Мілошевіч, який прийшов у штрафний майданчик суперника допомогти партнерам при розіграшу стандарту. Лукас подав зі штрафного і Іван був першим на м’ячі – у падінні дотягнувся ногою, але відмінно зіграв кіпер «Літекса» Голубовіч. Нарешті на 37-й хвилині сам-на-сам з воротарем вийшов Кожанов, перекинув круглого через кіпера і… почув свисток арбітра, який відреагував на піднятий прапорець лайнсмена – офсайд.

Добре до перерви зіграла і наша задня лінія. За великим рахунком серйозної роботи у кіпера «зелено-білих» Богатінова не було. Щоправда, дві небезпечні атаки «помаранчеві» до перерви таки провели. Але в обох випадках Богатінову демонструвати дива реакції не довелося. На 12-й хвилині Ніколов виконав передачу з правого флангу атаки в карний майданчик і Том потужно пробив, але під удар встиг кинутися Балажіц і круглий полетів на кутовий. А на 35-й хвилині болгари провели вже швидку атаку лівим флангом і після передачі у штрафний майданчик Єлєнковіч вже був готовий завдати удару з забійної позиції, але в останню мить все той же Балажіц у підкаті вибив м’яча і в такий спосіб ліквідував небезпеку.

Був, щоправда, ще один момент у «Літекса» в дебюту зустрічі, коли Берберов вивів сам-на-сам з Богатіновим Джермановіча, але по-перше, суддя в тому епізоді зафіксував положення поза грою, а по-друге, наш кіпер виграв очну дуель у хавбека «помаранчевих».

У перерві, як ми вже говорили, «Карпати» повністю поміняли склад. Цікаво, що в центрі оборони у парі з Тубічем вийшов наш основний опорник Годвін. Як сказав після гри Олег Кононов, він хотів подивитися, як Сем впорається на незвичній для себе позиції. І, як відзначив керманич «зелено-білих», загалом зіграв він досить непогано. Та й загалом, діями всієї команди Олег Георгійович залишився задоволений. При цьому він відзначив той факт, що молодь помітно додала і що у «Карпатах» нині насправді дуже серйозна конкуренція за місце в складі на кожну позицію. Але давайте повернемося до подій на полі у другій 45-хвилинці…

В цілому у другому таймі «Карпати» виглядали активніше і завдяки кращому контролю над м’ячем мали територіальну та ігрову перевагу. Окрім того молоді карпатівці активно пресингували суперника і швидко починали свої атаки. Хорошу нагоду відкрити рахунок мав на 55-й хвилині новачок команди Кочіш. Гудима класно віддав м’яч на румуна і той намагався п’ятою проштовхнути його у ворота, але трохи забракло везіння.

«Карпати» володіли ініціативою, але першими успіху добилися болгари. На 58-й хвилині Мартинюк порушив правила проти гравця «Літекса» у власному карному майданчику і арбітр зустрічі, відомий російський рефері Владімір Пєтяй вказав на точку. Том з 11-метрової позначки пробив влучно. Тлумак, щоправда, вгадав напрям удару, але дістати круглого не зміг – 0:1. А ще за сім хвилин рахунок став 0:2. Карпатівці втратили м’яч у центрі поля, а позиційна помилка квартету наших захисників дозволила гравцям «Літекса» провести результативну контратаку. Бодуров дотепно відпасував Тому, а той вивів на ударну позицію Джермановіча. Врятувати ситуацію самовіддано намагався Федецький, але від нього круглий таки затріпотів у сітці…

Однак треба віддати належне вольовим якостям карпатівців. Навіть два пропущених м’ячі жодним чином не вплинули на їхній настрій і вони продовжували гнути свою лінію у грі. І вже за три хвилини були винагороджені забитим голом. Кополовець знайшов пасом Гудиму і наймолодший гравець нашої команди, уникнувши офсайду, обіграв воротаря і скоротив рахунок до мінімуму – 1:2.

Гол додав натхнення нашим хлопцям і вони продовжували атакувати великими силами. Ігрова та територіальна перевага були повністю на боці «зелено-білих». У відповідь, щоправда, вони отримували від суперників по ногах... Але грубі дії «помаранчевих» не залишилися поза увагою арбітра. І на 75-й хвилині Георгі Міланов, який з’явився на полі у другому таймі, зігравши грубо спочатку проти Кополовця, а потім і проти Мартинюка, побачив перед собою «червоне світло». Але це був контрольний спаринг і замість вилученого гравця вийшов Здравчев.

Втім, грубість болгарських футболістів аж ніяк не вплинула на активність карпатівців. Навпаки, підопічні Олега Кононова ще більше розізлилися і на 79-й хвилині змусили суперника вдруге розпочати гру з центра поля. Федецький виконав передачу на Гудиму, той скинув м’яч на хід Кочішу, який увірвався у карний майданчик і пробив – голкіпер дотягнувся до мяча, однак удар був надто сильним – 2:2.

Але рівновага в рахунку трималася недовго. За дві хвилини «Літекс» знову забив. Це Янєв виконав флангову подачу верхом і Джермановіч, котрого залишили на самоті наші оборонці, головою розстріляв ворота Тлумака – 2:3.

Пропустивши третій гол, карпатівці на якісь секунди втратили пильність і ледь не пропустили ще один м’яч. Але врятував команду її воротар Тлумак. На 83-й хвилині капітан у відчайдушному стрибку переводить м’яча на кутовий після підступного удару у «дев’ятку» зі штрафного з правого флангу у виконанні Янєва. А після подачі корнера Тлумак ще раз демонструє чудову реакцію, відбиваючи удар головою Ілії Міланова.

Вища майстерність капітана надихнула його партнерів на останній штурм воріт суперника. І карпатівці таки врятували гру. Вже на останній хвилині основного часу під час чергової атаки «зелено-білих» м’яч від гравця «Літекса» відлетів на вільне місце і його першим підхопив Кочіш. Резван миттєво наблизився до воріт і невідпорно пробив – 3:3! Ось так, «дублем» новобранець відзначив свою першу появу на полі в складі «Карпат», а заодно зробив собі непоганий подарунок до дня народження – завтра Резвану Кочішу виповниться 28 років.

Тож «Карпати» врятували гру на останній хвилині матчу. Втім, залишали поле наші футболісти не надто задоволеними. Воно й зрозуміло – перед собою «зелено-білі» завжди ставлять максимальні завдання. Але Олег Кононов після матчу сказав, що незважаючи на нічию, він задоволений грою з кількох позицій. По-перше, обійшлося без травм. По-друге, всі гравці намагалися виконати установку на гру і здебільшого це їм вдавалося. По-третє, поступаючись 0:2 і 2:3, не опустили рук, билися до кінця і врешті решт витиснули максимум з того, що можна було зробити в даній ситуації. Нарешті, по-четверте, тренерський штаб ще раз побачив, що команда росте і їй все одно з ким грати – вона прагне перемогти будь-якого суперника. А наступним опонентом нашої команди буде данський клуб «Сількеборг», з яким «Карпати» зіграють у вівторок, 22-го лютого.