0
March 29, 2024 16:11:53
0
Перша ліга. "Олександрія" - "Нива" 2:1. Три очки майже без напруги - Face 2 Face Betting
March 30 2011

Перша ліга. "Олександрія" - "Нива" 2:1. Три очки майже без напруги

"Олександрія" - "Нива" 2:1

Голи: Таргамадзе, 10, Шевченко, 40, - Лук`янець, 90+1

ПФК «Олександрія»: Паньків, Чередніченко, Шевченко, Казанюк-к, Довгий, Запорожан (Сахневич, 82), Пархоменко (Гітченко, 68), Ксьонз (Грицук, 75) , Сидоренко, Таргамадзе (Єрмак, 51), Старенький (Козак, 68).

«Нива»: Гайдаржи-к, Найко (Доценко, 74), Прохоров (Лук`янець, 28), Немчанінов, Гергелюк, Герасимець, Бовтрук, Варченко ( В.Мартинов, 68), Прачук, Качур (Назарук, 55), Козьбан (Кушка, 75).

Попередження: Найко, 62, Лук`янець, 88, - Єрмак, 90+4.

Багато-хто гадав, що результат цього поєдинку можна було заносити в турнірну таблицю, не відвідуючи матч. Події на футбольному полі спростували цю хибну думку.

Перший тайм, щоправда, як і всі, в принципі, 90 хвилин основного часу, повністю пройшов під диктовку «Олександрії», яка явно прагнула реабілітуватися після не зовсім логічної виїзної поразки в Охтирці. У першу ж десятихвилинку господарі поля, які грали того дня в зеленій формі, створили кілька небезпечних моментів біля воріт суперника. На 8 хв. Давід Таргамадзе здійснює прохід лівим флангом у штрафну. Через дві хвилини після чергового переводу м’яча ліворуч, з другої спроби Давід, розстрілявши у рамці капітана гостей, не залишив супернику шансів – 1:0. На 12 хв. «Нива», намагаючись відігратися, здобуває право на штрафний, після розіграшу якого на висоті був кіпер Паньків. Через хвилину правим флангом проходив до штрафної господарів Сергій Герасимець, але його удар виявився надто не точним. На 15 хв.молодий Вадим Бовтрук спробував обвідним ударом розпечатати ворота своїх візаві, а через три хвилини він же спробував пройти у штрафну гостей і пробив вище воріт. На 21 хв. метрів із 30-ти пробивав штрафний Найко, м’яч зрикошетив від оборонця і ледь не влетів у «девятку». Після цього і до кінця першої половини, відвоювавши територіальну перевагу, «Олександрія» надійно тримала віжки гри у своїх руках. На 23 хв. Таргамадзе та Казанюк розіграли швидкісну комбінацію, яка завершилася штрафним, а потім і кутовим, який ледь не став результативним. На 27 хв. Ксьонз здійснює рейд зліва, за дві хвилини разом із Таргамадзе вони знову загострюють гру зліва. На 31 хв. Таргамадзе починає стрімку атаку, переводить в центр на Ксьонза, той – на Шевченка – пас праворуч, слідує удар, і гостей рятує капітан-голкіпер. На 32 хв. Герасимець у відповідь пробиває повз ворота. З 36-ї по 40-у хв. «Олександрія» бореться за центр. На 39 хв. Павло Ксьонз намагався з розвороту по центру воріт з-за меж штрафної подвоїти рахунок. За хвилину це вдалося зробити його товаришеві Вячеславу Шевченку, який під час стрімкої атаки переграв воротаря, що вийшов необачно далеко: 2:0. На 44 хв. вже Герасимець пробиває штрафний, але неточно. А на 45 хв. після чергового стрімкого проходу Давіда Таргамадзе шкіряна куля чудом не влітає у ворота.

У другому таймі було багато боротьби за м’яч, жорсткого відбору, замін і кілька гірчичників. У кінцевому рахунку, ритм матчу вийшов рваний. «Нива» активно й зовсім безуспішно шукала шляхів до воріт олександрійців, а господарі не надто поспішали збільшувати свою перевагу на табло, до над зусиль не вдавалися. На 63 хв. «Олександрія», щоправда, проводить третій гол, але арбітри його не зарахували – було положення поза грою. Можна згадати намагання Старенького на 64-й хв. та Шевченка на 72-й максимально загострити гру біля воріт суперника, кілька непорозумінь між гравцями «Олександрії» в атаці, які завадили більш успішному розвитку подій і зміні рахунку на табло. Не надто креативний напад «Ниви» також мало на що міг спромогтися – майже всі штрафні в матчі у «Ниви» виконував 23-річний Вадим Бовтрук, а після рідкісних кутових, як от на 79 хв., на висоті був Юрій Паньків, Сергію Герасимцю ж самотужки було непросто сотворити голеве чудо. Воно прийшло саме на першій із 5-ти доданих арбітром хвилин – секундне розслаблення в штрафній було використане Лукянцем – рикошет, і голкіпер господарів уже нічим не зміг допомогти. Наступні чотири хвилини виявилися досить нервовими. Старожили-вболівальники пригадали давній матч проти «Волині», коли після І тайму було 3:0, а потім ледь сталося 3:2 на користь господарів. Та й зрозуміло було, що кожний, навіть випадковий, удар вінничан, які отримали, забивши, деяку психологічну перевагу над лідером-опонентом, тамує в собі загрозу. Однак підстав для цього було справді мінімум. Отож, «Олександрія», фактично майже не напружуючись, здобуває чергову перемогу і робить ще один крок угору.

Олег Федорчук, головний тренер «Ниви»:

- Передовсім, вітаю команду і місто. Ваш клуб прогресує: у міжсезоння кожна з ваших ліній отримала суттєве підсилення. Сьогоднішній результат вважаю закономірним. Дуже багато хто з моїх гравців зіграв невиразно – передовсім, задня лінія. Воротар погано зіграв. У мене є дуже багато претензій до своїх футболістів, задоволений лише Герасимцем. Проте, з цього результату не робитимемо трагедії – розуміємо, з ким грали. Не забувайте, ми – дебютанти Першої ліги, і для дебюту це хороший результат. Є проблеми: у нас молода команда, крім того, з листопада це була наша перша гра на грунті, а ще клуб узимку залишили три футболісти, які поповнили склади команд Премєр-ліги. Що ж до чуток у пресі про те, що я сказав, що нам треба виходити до Премєр-ліги, то, звісно, - будь-якій команді потрібно виходити в вищий дивізіон. Але для початку нам потрібно зробити те, що зроблено в Олександрії. Спочатку стадіон, автобус, тренувальні поля, інфраструктура – а тоді вже Премєр-ліга.

Володимир Шаран, головний тренер ПФК «Олександрія»:

- Дуже важка гра! Та в нас кожна гра така. З лідером усі виходять грати з вогником в очах, із подвоєною енергією. Дуже важко було налаштувати футболістів після Охтирки: хлопці сильно переживали, що втратили очки. Ще одна проблема: другу поспіль домашню гру поназабиваємо в першому таймі, а після перерви не можемо розвинути успіх. Треба буде окремо поговорити про це з футболістами. Щодо якості гри команди: я не задоволений діями захисту в першому таймі, у другому – півзахисту. Підсилення гри не побачив – і це вже третю гру поспіль. Щодо вашого запитання про новачків, думаю, вони ще відчують себе на полі в повну силу – і Козак, і Старенький, і всі решта. Пропала швидкість на флангах – а це наш коник… Щодо травми Таргамадзе, дізнаємося пізніше, наскільки вона серйозна. Дві попередні гри я відчував, що наш воротар хвилюється, але сьогодні він зіграв добре. Не його провина, коли м’яч зрикошетив у ворота.

Віталій Квітка, спеціально для «УА-Футбол»