"Оболонь" – "Карпати" 1:1. Забагато сумнівних рішень - Face 2 Face Betting

"Оболонь" – "Карпати" 1:1. Забагато сумнівних рішень

Асистенти: Олег Плужник, Сергій Букрєєв (обидва Харків)

Голи: Лозінський 33 (пен.) – Сапай 51 (авт.)

«Оболонь»: Березовський – Сапай, Лозінський, Пластун, Кутас–Слюсар (Г. Баранець 58), Лупашко – Ільків (Сибіряков 64), Б. Баранець, Мандзюк–Бондаренко (Кучеренко 88)

«Карпати»: Богатінов – Федецький, Мілошевич, Блажіц, Ощіпко – Годвін (Лукас 56), Худобяк, Ткачук – Зеньов (Кополовець 70), Кочиш (Батіста 77), Кожанов

Попередження: Пластун 37, Пластун 45, Г.Баранецб 82 – Мілошевич 2, Балажіц 33, Лукас 74, Федецький 78

Вилучення: Пластун 45

В першій частині чемпіонату у «Оболоні» після успішних матчів з «Динамо» та «Шахтарем» йшов спад і команда двічі видавала серії із трьох поразок поспіль, в тому числі і від львівських «Карпат». Після чергової гучної перемоги багато хто очікував чергових програшів підопічних Сергія Ковальця. Крім того, у пивоварів виникли кадрові проблеми через дискваліфікації Худзкіка і Панаса, а також травму основного воротаря Рибки. Можливо, це на підсвідомому рівні і вплинула на гравців «Карпат», які не очікували такого серйозного настрою від суперників, які також мають подібний досвід – після перемоги над «Шахтарем» «леви» несподівано поступилися в Севастополі. Але подальші перемоги над «Волинню» та «Іллічівцем» показали, що, скоріше за все, то була випадковість, а підопічні Олега Кононова, які продовжують боротися за зону Ліги Європи і, можливо, бронзові медалі, їдуть у Київ за трьома очками і впевненою перемогою. Проте це зовсім не входило в плани «грифонів» (ця міфічна істота зображена на емблемі ФК «Оболонь» і свого часу вболівальники столичної команди намагалися добитися саме такого прізвиська для своїх улюбленців, але слово «пивовари» прижилося краще).

З перших хвилин «Оболонь» дала знати, що вони господарі цього стадіону і нікому просто так очки віддавати не збираються. Кияни діяли дуже швидко і агресивно, а гра тривала в основному біля воріт Богатінова. За перші п’ять хвилин господарі подали три стандарти і хоча до ударів справа не дійшла, нерви гостям попсували добряче. В атаці в «Карпат» мало що виходило, захисники і опорні півзахисники киян спокійно читали передачі і блокували нечисленні спроби пробити. Найгостріший момент біля воріт Березовського виник після помилки молодого голкіпера, який вискочив далеко з воріт. але вибити м’яча в підкаті не зміг, і снаряд опинився в Кожанова. Денис на це відповів на це помилкою, сильно прокинув м’яча на хід і наздогнав його лише за лінією воріт. Натомість гострота біля воріт «Карпат» виникала достатньо часто. Кутас та Мандзюк на лівому фланзі обіграли декількох суперників і Олександр навісив на дальню стійку, де опинився правий захисник Вадим Сапай і з вбивчої позиції не влучив в ближній кут. Одраз ж після цього Олександр Бонадренко, отримавши м’яча на підступах до штрафного майданчика вирішив пробити по воротам, але не влучив. Під пресингом помилився Годвін і втратив м’яча у власному штрафному майданчику, але партнери нігерійця встигли заблокувати удар Мандзюка. Владислав Лупашко підхопив м’яча в центрі полі, без особливого супротиву пройшов до штрафного майданчика і пробив в ближній кут. Богатінов в красивому стрибку перевів м’яча на кутовий. «Карпати» в цей час нічого створити так і не змогли. Захист киян і воротар Березовський особливих помилок більше не припустилися.

Зате помилився центр захисту центр захисту «Карпат». Мілошевич і Блажіч проґавили Бондаренка, молодий форвард прийняв м’яч на груди, і в нього на повному ходу влетів ГренгорБлажіч, влучивши ліктем в спину і коліном в стегно. Цього було достатньо, щоб Олександр втратив рівновагу, а Анатолій Абдула вказав на одинадцятиметрову позначку. Звісно, не приємно отримувати такі пенальті в свої ворота, але всі підстави призначити пенальті тут були – словенець не грав у м’яча і влучив не в плече, а в спину суперника. Штатний пенальтист «Оболоні» Сергій Кучеренко в цей час перебував на лаві запасних і до м’яча підійшов Євген Лозінський і не залишив Богатінову жодних шансів – македонець зреагував на удар, але відбити точний удар в правий від себе кут він був безсилий.

Одразу ж після цього «Оболонь» могла подвоювати рахунок, але Кутас зі штрафного пробив над поперечино. Деякий час гості приходили до тями і лише під кінець тайму активізувалися, хоча серед небезпечних моментів варто згадати лише дальній і неточний удар Ткачука. А на останніх хвилинах першого тайму трапився ключовий епізод матчу. Денис Кожанов прийняв м’яча в тридцяти метрах від воріт «Оболоні». Прибрав Пластуна, а Ігор, падаючи, чи то навіть не дивлячись в бік суперника мимоволі зачепив того рукою чи то притримав його рукою за футболку, а форвард «Карпат» одразу впав. Важко сказати. наскільки такий контакт завадив Денису утримати рівновагу і продовжити гру, але Анатолій Абдула призначив штрафний і показав захиснику жовту картку, яка виявилася для нього другою (першу Пластун отримав за грубу гру в центрі поля).

По перерві, навіть в меншості «Оболонь» продовжувала грати в свою гру. На позицію Пластуна відійшов Лупашко, і оборона продовжувала надійно перекривати доступи до воріт Березовського, а найнебезпечнішим у «Карпат» був дальній постріл Андрія Ткачука, з яким хоч і з другої спроби голкіпер впорався.А от біля воріт Богатінова знову було гаряче. Найнебезпечніший момент створив Бондаренко, коли з правого флангу навісив в центр карного майданчика гостей, звідки Борис Баранець з льоту в падінні не влучив в дальній кут. Одразу ж після цього «Карпати» досить несподівано відігралися. Кожанов підібрав м’яча в центрі поля ві простим пасом знайшов Кочіша, румун зумів проштовхнути м’яча повз Березовського, але його перед ним виріс Вадим Сапай і Разван вирішив віддати пас п’ятою на Зеньова. Естонця випередив все той же Сапай, але вибити м’яча не вдалося і м’яч від ноги захисника залетів у сітку.

Такий гол надломив «Оболонь», натомість у гостей немов виросли крила. «Карпати» атакували масовано і дуже агресивно, а «Оболонь» з усіх сил захищалася, час від часу витискуючи стандарти на половині поля суперників, але нічого небезпечного створити так і не змогла. Хіба що одразу після голу пройшла атака, в ходя якої Мандзюк опинився на газоні в штрафному майданчику гостей, але арбітр на це не відреагував.Особливо підсилив гру вихід на поле іспанця Лукаса (цікаво відзначити, що форвард перейшов до «Карпат» з клубу «РайоВальєкано», який представляє район Мадриду під назвою Вальєкас і цим трохи нагадує ФК «Оболонь»). Моменти біля воріт Березовського стали виникати регулярно. Лукас після багатоходової комбінації опинився в декількох метрів від воріт, хоча під гострим кутом, що, напевно, і завадило йому влучити. Двічі захисники «Оболоні» підстраховували голкіпера. Спершу винесли м’яча з лінії після того як Кожанов обіграв Березовського і легенько катнув м’яча в напрямку воріт, потім після прострілу Зеньова винесли м’яча з під ніг Кочиша, перед яким був порожній кут. Двічі львів’яни небезпідставно пред’являли претензії до арбітра. Спершу хтось з форвардів «Карпат», знаходячись ближче до воріт господарів продовжив рух в напрямку воріт, але асистент арбітра підняв прапорець, але м’яч опинився в нападаючого після невдалої скидки когось з суперників і ніякого офсайду не було. В іншому випадку гості вимагали пенальті, коли за десять хвилин до кінця гри на шляху м’яча після удару Федецького опинилася рука когось з захисників. Втім забити переможний м’яч «Карпатам» не судилося.

В цілому результат цілком закономірний і справедливий. «Оболонь» зуміла знайти в собі сили, щоб гідно протистояти більш досвідченішому супернику. Лише не обов’язкове вилучення і дещо курйозний гол надломив підопічних Ковальця, але навіть в такому стані вони змогли вистояти в умовах масованої навали на їх ворота. Гра «Карпат», показала, що в команди Кононова є проблеми з мотивацією і гравці багато сподівань покладають на свою майстерність, забуваючи, що іноді порядок б’є клас. А от справжнім розчаруванням гри стали дії харківської бригади арбітрів. Служителі Феміди прийняли занадто багато сумнівних, а подеколи і помилкових, рішень для гри такого рівня, і претензії до них можуть пред’явити як та, так і інша сторона.

Олег Кононов, головний тренер «Карпат»:

- В принципе, по ходу матча мы проигрывали 0:1. Считаю, что первый тайм мы отыграли не очень хорошо, не включались, так как это было запланировано, играя на скорости. Но, думаю, тут, в первую очередь, заслуга «Оболони», они очень здорово играли. Играли очень плотно, играли разумно в атаки и заслуженно выиграли у нас в первом тайме. Во втором тайме мы прибавили и соответственно были моменты, где мы могли забить и второй гол. Но, в целом, игра равная и счет закономерный.

- Не слишком ли вы рисковали, переходя на игру с четырьмя нападающими?

- Нам надо было рисковать, потому что счет обязывал. Надо было больше времени проводить в атаке и прессинговать. Но не играть навалом, а разыгрывать мяч и действовать грамотно.

- Во втором тайме у вас возник конфликт с Сергеем Ковальцом. Что произошло?

- У меня конфликта не было. С ним поговорили помощники, а я не должен отвлекаться на провокации. Но затем мы пообщались с Сергеем, все нормально. Во время матча были лишь эмоции.

Сергій Ковалець, головний тренер «Оболоні»:

Наставник киян прийшов на прес-конференцію з Олександром Рибкою та Ігорем Пластуном

Сергій Ковалець: Хороша гра, думаю, вона сподобалась вболівальникам, які були на стадіоні та біля телеекранів. «Оболонь», вважаю, мала сьогодні перемогти, для цього був хороший настрой. Але, нажаль, вилучення внесло корективи.

Ігор Пластун: В первом тайме мы полностью переигрывали соперника. Почти не было моментов у наших ворот. Удаление, конечно, надломило ход игры.

Александр Рыбка: Присоединяюсь к сказанному. Матч проходил на хорошем уровне и в первом тайме мы вообще здорово играли. Удаление внесло свои коррективы, что в итоге привело к голу в наши ворота. Но на этом ничего не заканчивается, будем работать дальше, и добиваться новых побед.

- Сергію Івановичу, що у вас за конфлікт виник із головним тренером «Карпат»?

С. К.: Це емоції, був суперечливий момент… Про арбітрів не говорю, але хочеться справедливого відношення до команди. Є Коліна і він відповідає за арбітрів, які мають спокійно, впевнено та солідно судити.

- Коли чекати повернення на поле Олександра Рибки?

О. Р.: Думаю, на наступну гру я вже буду готуватися.