0
April 18, 2024 17:36:01
0
Перша ліга. "Буковина" - "Чорноморець" 3:0. Прийшов час повертати борги - Face 2 Face Betting
April 17 2011

Перша ліга. "Буковина" - "Чорноморець" 3:0. Прийшов час повертати борги

«Буковина» Чернівці – «Чорноморець» (Одеса) - 3:0 (3:0)

17 квітня. СОУ «Буковина».

Голи : Гунчак (13) – 1:0, Гунчак (15) – 2:0, Гунчак (45+1) – 3:0.

Попередження: Зубейко (66, «Чорноморець»), Сантрапинських (71, «Буковина»), Керчу (73, «Буковина»).

Арбітр – А. Кузьмін (Миколаїв). Асистенти арбітра – А. Єремєєв (Миколаїв), З. Курбанов (Херсон). Четвертий арбітр – М. Левко (Чернівці). Делегат ФФУ – Ю. Власенко (Київ).

«Буковина»: Чурілов, Циколія, Мельник, Керчу, Басов, Гунчак (Зелді, 78), Сантрапинських, Рудченко (Даньків, 56), Степанков (Дорош, 67), Семенюк (Донець, 54), Маковійчук (Орловський, 87). Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Чорноморець»: Паст, Ковальчук, Портільо, Балашов (Діденко, 46), Силантьєв (Бобко, 36), Сетті, Цигирлаш, Соколенко, Зубейко, Політило (Соляник, 68), Тащи (Тимченко, 46).

Гол. тренер – Роман Григорчук.

Матчу із одеським «Чорноморцем» у Чернівцях чекали з особливим нетерпінням. Цьому було відразу кілька причин. Перша – поразка від одеситів у першому колі із рахунком 0:3, причому очевидці матчу неодноразово говорили про «допомогу» суддів переможцям. Друга – не зовсім приємний факт, що протягом 16 (!!!) років «Буковина» не може не те, щоби виграти у «Чорноморця», а й навіть просто забити бодай один м’яч у ворота одеської команди. Ну і, нарешті, 16 днів без матчів «Буко» на своєму полі – це дуже багато, враховуючи той вболівальницький ажіотаж, який зараз має місце в Чернівцях. Тож очікування команди щодо цього матчу виправдалися сповна: на стадіоні було встановлено найвищий показник відвідуваності сезону 2010 – 2011 рр. на рідному стадіоні – 10 000 глядачів!

І в якості подяки за таку увагу вболівальників «Буковина» виправдала їхні сподівання в повній мірі: і здобула впевнену перемогу в матчі, і взяла реванш за поразку в першому колі, і «повернула борг» кількістю забитих/пропущених голів у тому невдалому матчі!

Початок поєдинку видався традиційним – господарі атакують, трибуни шалено підтримують улюбленців. Буковинці відразу взялися за справу і провели кілька цікавих атак. Справжній бенефіс влаштував цього вечора капітан чернівчан Руслан Гунчак. Вже на шостій хвилині після навісу з флангу Руслан пробивав головою, але м’яч пішов вище воріт. Проте чекати довго не прийшлося: на 13-й хвилині, після багатоходової комбінації, капітан пройшов по центру штрафного майданчику і відправив «шкіряного» в сітку. 1:0! Не встигли вболівальники оговтатися від емоцій першого голу, як йому навздогін прийшов другий! Гунчак головою переправив м’яча у ворота Паста після чергового навісу і тим самим виправився за неточність дев’ятихвилинної давнини! 2:0!

«Чорноморець» вперше нагадав про своє перебування на полі аж на 19-й хвилині. Ігор Цигирлаш прорвався правим флангом і з гострого кута пробив по воротах. М’яч попав таки в сітку, але… у зовнішню її частину. Найнебезпечніший момент одеситів біля воріт господарів стався через дві хвилини. Силантьєв по тому ж таки правому флангу продерся до воріт Чурілова, наніс удар по рамці і лише досвідчений захисник «Буковини» Вадим Мельник став останньою і нездоланою перепоною для одеського опонента. Ось, власне, і все, що можна згадати з того, що намагався створити «Чорноморець» у першому таймі.

Натомість, «Буко» не збавляла обертів і продовжувала тиснути на одеситів та володіти територіальною перевагою. На 24-й хвилині Себастьян Сетті порушив правила неподалік свого штрафного майданчику і Мельник ледь не забив головою третього м’яча після навісу з штрафного удару. Потім Семенюк кілька разів протягом чотирьох хвилин подавав кутові, і після одного з них удар Сантрапинських прийшовся прямо в руки Пасту. На 37-й хвилині після чергового кутового (якого вже за рахунком!) вище воріт пробиває Керчу.

А що «Одєса-мама»? А нічого. Майже. Всі потуги Цигирлаша, Тащи, Балашова та Політило розбивалися об непохитну стіну буковинського захисту. Всі ідеї «моряків» завершувалися на підступах до штрафного майданчику «Буковини». В таких умовах гріх було не скористатися перевагою і не покласти жирну крапку в результаті матчу. Це і зробив «єдиний та неповторний» Гуня, як його з любов’ю називає буковинська «інчада». Майже з центру поля він подавав штрафний, і м’яч, так нікого не задівши, юркнув прямо в кут воріт гостей. 3:0! Реванш є!

Зміни у грі славетного «Чорноморця» напрошувалися. Замість Балашова і Тащи вийшли Тимченко та Діденко, які й були найпомітнішими фігурами у грі одеської команди в другому таймі. Одесити пішли вперед із самого початку другої половини, оскільки до цього їх змушував рахунок, зовсім непристойний для команди з таким ім’ям. Активного Тимченко, на думку одеських колег, чіпляли за футболку в штрафному майданчику, але свисток судді цього разу промовчав. Згодом він же, а потім і Діденко пробивали по воротах «Буковини», проте і сітку, і Чурілова м’яч вперто оминав.

Все це було ніби то відповіддю на небезпечний удар прямо по центру воріт одеської команди зі штрафного невгомонного Гунчака на 49-й хвилині. Наступний момент у «жовто-чорних» виник на 59-й хвилині, коли з-за меж штрафного майданчику пробивав Маковійчук. Вище воріт. «Чорноморець» відповів на це ударом Політило, і знову затріпотіла сітка воріт із зовнішньої сторони. А ось на 64-й хвилині Діденко мав 100-відсоткову нагоду скоротити розрив у рахунку, вийшов один на один із Чуріловим, але не зміг переграти його не зміг.

Кілька небезпечних штрафних пробивала «Буко» всередині тайму. Спочатку після того, як Донця зупинили недозволеним прийомом, Мельник після навісу Гунчака ледь-ледь не влучив головою у ворота, які захищав Паст, а потім, коли на правому фланзі збили Дороша, якогось метра не вистачило визнаному майстру гри на другому поверсі Басову, щоби замкнути навіс на дальню штангу Сантрапинських.

«Буковина» відчувала себе за такого рахунку досить комфортно, й тому не форсувала події. В середині другого тайму жовті картки за затримку часу отримали чернівчани Сантрапинських і Керчу, але все ж таки буковинці цього вечора були «на коні». На 83-й хвилині зірвалася стрімка комбінація лівим флангом Зелді – Маковійчук – Сантрапинських, і після цієї атаки «чорно-сині» пішли в останній наступ. Який, на їх жаль, ні до чого не привів. Тимченко й Діденко ще по разу перевірили надійність буковинського захисту і стража воріт, було подано три кутових, проте… Останні хвилини матчу проходили в більш спокійному руслі і рахунок так і не змінився.

3:0! Як обіцяв достойний і впевнений реванш над «Чорноморцем» головний тренер «Буко» Вадим Заяць, так і сталося. Чергове свято футболу в Чернівцях відбулося і навряд чи хтось із тих, хто цього вечора завітав на стадіон «Буковина» підтримати улюблену команду чи дивився трансляцію по телебаченню, шкодує про втрачений час. Яскрава гра чернівчан як на своєму полі, так і під час виїздних матчів, не залишає байдужим жодного любителя футболу в Чернівцях. Чергова перемога зміцнила позицію «Буковини» серед лідируючої шістки чемпіонату і створила певні проблеми для амбіційного одеського «Чорноморця». Хто наступний?