U-19. Слово капітана

Україна (U-19) − Естонія (U-19) − 1:0

Гол: 1:0 Нойок (13).

Україна: М.Коваль (Денчук, 46), Нойок, Ордець, Братков (Насонов, 67), Чорноморець, Калитвинцев (Караваєв, 46), Озарків, Бабенко, Іванко (Трояновський, 59), Буяльський (Рижук, 59), В.Коваль (Подригуля, 46).

У середу, 20 квітня, юнацька збірна України (футболісти 1992 року народження) на тренувальній базі в Кончі-Заспі в контрольному матчі завдала поразки естонським одноліткам. Переможний м’яч забив капітан нашої команди, півзахисник ужгородського «Закарпаття» Олександр Нойок.

Швидкий початок

Поєдинок пройшов за відчутної територіальної та ігрової переваги підопічних Олександра Головка, яким вдалося відкрити рахунок уже на 13-й хвилині. Владислав Калитвинцев на правому фланзі прийняв м’яч після довгої передачі, відпасував у центр на свого партнера, і Нойок, позбувшись опіки суперника на вході до карного майданчика, завдав невідпорного удару у верхній кут − 1:0.

Дальні «постріли»

Українська команда завдяки гарному контролю м’яча притисла естонців до їхніх воріт, однак по-справжньому небезпечних моментів до перерви більше не створювала. Запам’яталися хіба що дальні удари Калитвинцева та Руслана Бабенка, яким, утім, бракувало влучності.

Кадрові експерименти

У другому таймі Головко вдався до кадрових й тактичних експериментів. Гра трошки пожвавішала, але при цьому дії синьо-жовтих дещо втратили стрункість. Наші футболісти мали шанси збільшити перевагу, однак скористатися ними не змогли. Особливо не пощастило тому таки Бабенку, котрий після прострілу Сергія Подригулі гарматним ударом зі зручної позиції струснув поперечину.

Втрата концентрації

Мінімальна перемога залишила в українського наставника змішані почуття. «Я задоволений першим таймом, а ось у другому в нас виходило далеко не все. Гра давалася легко, через що хлопці згодом втратили концентрацію…, − зазначив Головко. − Ми перекроїли склад, аби надати можливість проявити себе тим виконавцям, які раніше не мали в збірній достатньо ігрового часу».

Кістяк команди

Наставник зауважив, що кістяк його команди складає група з 9-10 футболістів, які працюють в ній протягом чотирьох років. Відповідно на них робитиметься ставка і у відбірному еліт-раунді, котрий стартує менш ніж за місяць. «Мова йде про тих виконавців, які мають певну ігрову практику необхідного рівня й можуть скласти гідну конкуренцію суперникам на міжнародній арені», − пояснює Головко.

Наступний збір − 7 травня

За словами 39-річного фахівця, наступний збір команди пройде із 7 по 11 травня. А 15-го синьо-жовті розпочнуть безпосередню підготовку до еліт-раунду кваліфікації ЧЄ-2011. Контрольні міжнародні поєдинки на цей період не заплановані, але Головко сподівається, що вдасться домовитися про два спаринги на місцевому рівні. «Розраховуємо напередодні відбору зібрати усіх найсильніших», − каже він.

Шлях до Румунії

Нагадаємо, що в еліт-раунді українці виступатимуть у 4-й групі, ігри якої проходитимуть у Польщі з 16 по 21 травня. За єдину путівку до Румунії підопічні Головка змагатиметься з господарями, італійцями та ірландцями.