0
April 24, 2024 07:32:25
0
Перша ліга. "Буковина" - "Титан" 2:1. "Буковина" - "Крим": протистояння 2010-2011 закінчено - Face 2 Face Betting
May 16 2011

«Буковина» Чернівці – «Титан» (Армянськ) - 2:1 (0:1)

16 травня. СОУ «Буковина».

Арбітр – А. Лісаковський (Одеса). Асистенти арбітра – Е. Курцеба (Одеса), В. Сухін (Одеса). Четвертий арбітр – М. Маланчук (Чернівці). Інспектор ФФУ – Є. Геренда (Калуш Івано-Франківської обл.)

«Буковина»: Чурілов, Циколія, Мельник, Керчу, Басов, Гунчак (Рудченко, 85), Орловський, Сантрапинських, Дорош (Степанков, 56), Семенюк (Донець, 90), Маковійчук. Гол. тренер – Вадим Заяць.

«Титан»: Кошелев, Светличний, Момотенко, Мацак, Маслов, Субочев, Довжик, Кадимян, Візьонок, Яровенко, Кліментовський. Гол. тренер – Микола Федоренко.

Голи : Візьонок (38) – 0:1, Гунчак (51) – 1:1, Керчу (73) – 2:1.

Попередження: Светличний (22, «Титан»), Субочев (62, «Титан»), Шарко (70, «Титан»), Керчу (72, «Буковина»).

Поразка від «Кримтеплиці» відкинула чернівецьку «Буковину» на шосте місце, але практично всі суперники чернівчан з лідируючої групи у вчорашніх матчах втратили очки, й тому потенційно, в разі перемоги, «Буковина» виходила б у чемпіонаті України серед команд першої ліги на третє місце. Враховуючи те, що «жовто-чорні» грали на своєму полі проти команди з нижньої частини турнірної таблиці, за палкої підтримки рідних трибун, їхня перемога мало в кого викликала сумнів.

Матч вийшов досить складним та непередбачуваним для обох команд. Активніше, всупереч звичному для чернівецьких вболівальників сценарію, гру розпочали гості. Відповідно до цього перший удар по воротах також завдали кримчани. Це Візьонок, найнебезпечніший у складі «Титану» в цьому матчі, пробивав по воротах Чурілова на сьомій хвилині, але воротар «Буковини», не зважаючи навіть на рикошет, упорався із м’ячем. Відповідь «Буковини» відбулася вже через хвилину, та Сантрапинських пробив мимо воріт гостей.

Впродовж наступних п’ятнадцяти хвилин команди обмінялися кількома небезпечними атаками. Візьонок продовжував тримати у напрузі лівий фланг буковинців і його перепасовка із Довжиком закінчилася порушенням правил Басовим у метрах 30-ти від воріт «Буковини». Светличний штрафний удар пробив небезпечно і м’яч розминувся з сіткою не більше, ніж на метр. За схожих умов пробивав штрафний у протилежних воріт капітан чернівчан Гунчак після того, як суддя зафіксував порушення правил проти Маковійчука, і в цьому епізоді майстерно зіграв голкіпер «Титану» Кошелев. У складі кримчан виділялися Візьонок, Субочев та Довжик, які, створюючи небезпеку в центрі та зліва, намагалися нав’язати супернику свою гру.

Приблизно з 23-ї хвилини «Буковина» перехопила ініціативу в матчі. Більша частина атак проходила лівим флангом. Спочатку Гунчак та Орловський не дотягнулися до м’яча після гострого прострілу Маковійчука, а потім навіс Гунчака зі штрафного не зміг замкнути Семенюк. На 27-й хвилині суперрезультативний захисник чернівчан Басов ледь не поцілив головою ворота «Титану» після кутового з правого флангу, а через 2 хвилини з дальнім ударом Гунчака не без проблем справився Кошелев. Семенюк намагався зіграти на добиванні, проте це йому не вдалося. На 31 хвилині Сантрапинських збивають у штрафному майданчику суперників, але свисток судді змовчав.

У ці хвилини слід відмітити дуже активну та корисну гру Керчу та Сантрапинських, які встигали відпрацьовувати на обох флангах, та «шкіряний» вперто оминав ворота кримчан. Навіть більше, старе банальне футбольне правило «не забиваєш ти – забивають тобі» й цього разу зіграло «чорну шутку» з «Буковиною». Контрвипад кримської команди завершився прицільним ударом головою Візьонка в дальній кут. 0:1 і Чурілову прийшлося витягати м’яч із сітки.

«Жовто-чорні» після пропущеного голу закрутили біля воріт суперника справжню карусель. Невгомонний Сантрапинських подав ряд навісів та прострілів, які, щоправда, не призвели ні до чого. Кінцівка першого тайму стала для нього справжнім бенефісом: на лівому фланзі він просто хазяйнував, проте заробив дуже небезпечний штрафний на фланзі іншому. Він же після подачі штрафного бив головою, і тільки майстерність Кошелева не дозволила буковинцю зрівняти рахунок у матчі. Трохи не вистачило Гунчаку після удару головою, а на останніх хвилинах першої половини зустрічі міг розписатися у кримських воротах іменинник Вадим Мельник, але…але…

Зазначимо, що після забитого голу «Титан» почав частіше порушувати правила. Про це свідчить велика кількість штрафних, пробитих «Буковиною» біля воріт гостей. Нерви здали і в автора єдиного забитого в першому таймі м’яча, який на останніх секундах тайму ледь не заробив жовту картку за хамську поведінку проти Басова в досить безобідній ситуації.

На другий тайм вийшла вже зовсім інша «Буковина». З перших же хвилин чернівчани почали розривати захист гостей. Здавалося, футбольне протистояння «Чернівці-Крим» стає все цікавішим, адже «Буковині» протягом двох останніх турів доводилося грати з представниками чорноморського регіону. 47 хвилина – сольний прохід Семенюка, який закінчився ударом нападника мимо воріт, 48 хвилина – Степанков після навісу Циколії не зміг влучити по м’ячу. Ті ж Семенюк, Гунчак та Сантрапинських невпинно плели «павутиння» біля воріт «Титану», і ось прийшла та сама, довгоочікувана хвилина для вболівальників «Буковини». Чергова атака – і Гунчак головою забиває свій черговий гол, чим підтверджує реноме кращого бомбардира першої ліги в цьому сезоні. 1:1!

Проте гострі та стрімкі контратаки кримської команди давали зрозуміти, що гру ще далеко не закінчено. Спочатку захисники господарів поля випустили з полю зору Яровенко, який міг відзначитись, знаходячись по центру воріт «Буко», а на 53 хвилині дальній удар Візьонка пройшов у кількох метрах від штанги.

Продовжував напружувати оборону гостей Сантрапинських – безперечно, кращий гравець цього матчу в складах обох команд. Його удар-навіс лідкідував Кошелев, він же відбив дальній вистріл «Сантрапе», а також його намагання вдарити з розвороту привели до кутового. Який, на жаль чернівецької «торсиди», закінчився непорозумінням Басова й Мельника – захисників, що залюбки приймають участь в атаках «Буковини», особливо під час розігрування штрафних та кутових. На цей раз вони в намаганнях зіграти головою просто завадили один одному нанести удар по воротах «Титану». І знову ж послідував гострий контрвипад Візьонка, але й цього разу м’яч пройшов мимо сітки воріт буковинців.

На 60 хвилині сольний прохід Мельника, який цього вечора святкував своє 31-річчя, ледь не завершився другим голом чернівчан, а після кутового, як, між іншим, і під час багатьох інших гострих моментів, чітко зіграв капітан «Титану» Мацак і ліквідував загрозу біля воріт своєї команди. На 65 хвилині вкотре по центру небезпечно пробивав головою Гунчак, на 68-й – сольний прохід Сантрапинських завершував Семенюк, на удар якого просто чудом зреагував Кошелев, що провів у Чернівцях прекрасний матч.

Атаки «Титану» за відсутності Візьонка (його замінив Шарко) вів Субочев, і в деяких моментах йому вдавалося створювати небезпечні моменти біля воріт господарів, але чітко грали Чурілов і компанія. Здивували заміни наставника кримчан: «Буковина» нарощувала тиск на ворота «Титану», а Микола Федоренко випустив на поле двох нападників, сподіваючись, вочевидь, на те, що його команді вдасться зловити суперника на контратаці та вирвати таку необхідну гостьову перемогу. Проте тактика пана Миколи не вдалася: Шарко, ледве з’явившись на полі, отримав «гірчичника», а на 73 хвилині Керчу таки напрацював у цій грі на свій гол. Прохід та удар з гострого кута – і 2:1! «Буко» вже попереду!

Фактично гру було зроблено, та буковинці й не думали на цьому зупинятися! Сантрапинських (та скільки ж можна!!! ))), Семенюк, Степанков по черзі перевіряють надійність кримських воріт, але, напевно, Фортуна вирішила, що й цього достатньо для перемоги чернівчан. Щоби бути справедливими, зазначимо, що й «Титан» провів кілька масованих контратак, під час яких міг зрівняти рахунок, та більше голів у цей вечір вболівальники обох команд не побачили.

2:1 – і «Буковина» посіла таки після цього матчу третю сходинку в турнірній таблиці. «Дебютант рулить» - цей вислів можна вважати доцільним та влучним, оскільки за грою та результатами чернівецька «скуадра» на сьогодні безперечно є однією з найкращих та найперспективніших команд першої ліги. Останнє слово у протистоянні із кримським футболом залишилося саме за «жовто-чорними» і тим цікавіше буде спостерігати за баталіями цих команд у наступному сезоні.