Ліга Європи. "Карпати" - ПАОК – 1:1. Ось і казочці кінець - Face 2 Face Betting

Ліга Європи. "Карпати" - ПАОК – 1:1. Ось і казочці кінець

Головний арбітр: Фреді Фотрель (Франція)

"Карпати" (Львів, Україна) - ПАОК (Салонікі, Греція) 1:1

"Карпати": Богатінов, Батіста (Кополовець 67), Лукас, Федецький, Ткачук, Балажіц, Гомес, Голодюк (Кравченко 34), Худоб'як, Крістобаль (Пачеко 75), Ощіпко

ПАОК: Крешич, Аріас, Етто, Атанасіадіс (Робер 90), Лазер (Цукалас 88), Віейрін'я (Салпінгідіс 83), Фотакіс, Ліно, Малезас, Георгіадіс, Балафас

Попередження: Лукас 40, Федецький 45+1, Ткачук 54, Гомес 89 - Георгіадіс 24, Малезас 40, Балафас 44, Этто 45

Вилучення: Федецький 69

А після першого тайми були надії. І не просто надії, а реальні перспективи на те, що «Карпати» заб’ють ще один гол та переведуть гру хоча б в овертайм. Взагалі, цей матч дуже нагадав поєдинок у Греції. У першому таймі «зелено-білі» по-справжньому були заряджені на результат. А от у другому виходило далеко не все: як тиждень тому, так і зараз, львів’яни практично не створювали гольових моментів біля воріт суперника. До речі, забивали грекам «Карпатам» на тій же 55-ій хвилині…

Ласло Болоні приїхав до Львова з дуже серйозними кадровими втратами. Насамперед, це стосувалося лінії оборони. Пабло Контрерас та Бруно Чірілло не могли грати через травми, їх, відповідно, у центрі захисту замінили резервісти Малезас та Балафас. Етто та Ліно звично розташувалися на флангах. Ще одна втрата була в центрі поля. Пабло Гарсія залишився в Греції через перебір карток, тож на його місці, у парі з Аріасом, вийшов Лазар. На краї Ласло Болоні випустив Вієйрінью, який повністю не був готовим через травми та ще одного резервіста Георгіадіса. Фотакіс виконував роль плеймейкера, а єдиним форвардом був Атанасіадіс.

В Олега Кононова також були певні проблем зі складом. Даніло Авелар та Іван Мілошевіч заліковують травми, а Сергій Зеньов пропускав гру через дискваліфікацію. Тож ворота захищав Мартін Богатінов. Лінія оборони була такою ж, як і в Греції: Федецький, Борха, Балажіц та Ощипко. Нічого не змінилося і в центрі поля: Ткачук, Худоб’як, Голодюк. У напад з перших хвилин вийшов Батіста, який таки відновився від пошкоджень, Лукас та Крістобаль.

Вже з перших хвилин «Карпати» заволоділи м’ячем і почали нагнітати ситуацію біля воріт Крешіча. Але перший реальний момент їм вдалося створити не зразу – греки, хоч і були ослаблені втратами, досить непогано захищалися. Фоли – це також у певному розумінні оборона. Варто сказати, що гравці ПАОКа не встигали за швидкими карпатівцями, тому й порушували правила на підступах до штрафного. Один з таких фолів міг коштувати грекам пропущеного гола. Лукас класно виконав стандарт, але не менш здорово зіграв і Крешіч, який у стрибку витягнув м’яча з шістки.

Територіальна перевага «Карпат» була глобальною – навіть Атанасіадіс рідко переходив центр поля, не кажучи вже про півзахисників. Ясно, що грекам не конче було летіти вперед, з рахунком першого матчу вони почувалися доволі комфортно, хоч і розуміли, що певний час доведеться оборонятися. «Карпати» ж мали скористатися незіграністю центру захисту. І такий шанс був – резервісти не поділили м’яча, ще й Крешіч начудив, вийшовши з воріт. Але скористатися з такого провалу було нікому.

Аукнувся перший матч за кілька хвилин. Пам’ятаєте, як Худоб’як опинився перед порожніми воротами і влучив у голову Контрерасу? Дуже схожий момент був в Ткачука. Крістобаль продерся по флангу і віддав на Андрія, який вже бив з кількох метрів. Буквально на самій лінії воріт кіпера підстрахував захисник ПАОКа. Але епізод на цьому не закінчився – оборона «Карпат» трохи забула, власне, про оборону. Георгідіс зумів уникнути офсайду і вийти на самотнього Богатінова – бути б голу, якби на якусь мить грек не задумався про сенс життя. Цієї миті вистачило Балажіцу – в останню секунду він вибив м’яча з під ніг у суперника. При нагоді відзначу словенця не лише в цій ситуації, в у матчі в цілому. По перерві у нього було не мало роботи, але він, схоже, не програв жодного єдиноборства. Якщо доцільно так говорити, то Грегор був кращим у складі «зелено-білих».

Перевівши подих «Карпати» починають новий штурм воріт ПАОКа. Лукас приймає м’яча на груди і з розвороту б’є вище. Активності цього іспанця вистачало на всіх. Бо Батіста, скажімо, пропонував себе партнерам стоячи спиною до воріт. Саме стоячи, а не відкриваючись. І навіть якщо передачі таки йшли на бразильця, то, ясне діло, були моментально перехоплені уважними оборонцями. Практично нічого Батіста не виграв і в повітрі – він тільки набирає форму після травми. Слід відзначити і те, що греки перекрили карпатівцям усі можливі повітряні коридори – головою вони грають дуже здорово.

Кінцівка першого тайму виявилася напруженою. Грекам, очевидно, набридло постійно відбиватися. На полі почалися сутички, які закінчилися жовтими картками для двох наших, та двох їхніх. Найголовнішу з них отримав Етто, за те, що на думку арбітра Фреді Фотреля намагався почіпляти у штрафному Батісту. Був там фол чи не був сказати важко. Швидше за все якийсь незначний бразильський контакт мав місце, але чи тягнув він на пенальті (оскільки це не чемпіонат, а зовсім інший турнір, то заглиблюватися в епізод не будемо)? Правда, спершу здалося, що французький рефері збирається показати картку Батісті за симуляцію, але все ж витягнув її для Етто. До м’яча підійшов Лукас і спокійно розібрався з Крешічем – як то кажуть, однією лівою. До перерви залишалося всього нічого, тож «Карпати» могли трохи заспокоїтися – програму мінімум вони виконали. І зважаючи на тотальну перевагу у грі мали боротися за прийнятний для себе результат.

Початок другого тайму у виконанні «Карпат» нічим не відрізнявся від того, як проходив тайм перший. Тільки от ПАОК змінився. Ласло Болоні, очевидно, дав вказівку трохи відійти від своїх воріт, більше пресингувати суперника. Ця тактика дала результат, при чому дуже швидко – фолити почали «Карпати». Кравченко, який ще у першій половині змінив Голодюка, трохи зачепив Георгіадіса на фланзі і суддя призначив штрафний. Подача була класна, з підкруткою, акурат на дальню штангу. У цьому епізоді греки зіграли колективно: один навалився на карпатівського захисника і просто виключив його з боротьби, даючи тим самим можливість Балафасу пробити по воротах з гострого кута. І це йому дуже здорово вдалося – чого варте лише його технічне виконання. Він навіть не бив, а грамотно підставив ногу, після чого м’яч в мить змінив траєкторію. Богатінов ніби й закривав ближню штангу, але круглий на шаленій швидкості пролетів у нього над руками – македонець не сподівався на такий різкий поворот.

Рахунок 1:1 практично перекреслював усі сподівання «Карпат». Ошелешені від пропущеного гола, вони продовжували атакувати, але це вже була інерція, після якої почали обрізки. Греки отримали порцію свіжого повітря, вони розуміли, що «зелено-білим» треба забивати три голи. ПАОК наче скинув з себе ярмо – гравці стали більш розкутими і почали подекуди знущатися з суперника, граючи у «квадрат». Артем Федецький не хотів миритися з таким розвитком подій і забувши про захист полетів забивати. Отримавши м’яча від Худоб’яка від увірвався у штрафний, пролетів повз кількох оборонців і спробував пробити чи віддати передачу вже у падінні. Це йому не вдалося – замість ударити по м’ячу, він зачепив ногу Лазара. Ігровий епізод – про якусь навмисну грубість тут говорити зайве. Фредді Фотрель спершу так само вирішив, але за кілька секунд повернувся і показав карпатівцю жовту картку. Другу. Як він трактував цей момент? Це не дуже зрозуміло. Федецький, наприклад, після того як ударив суперника, вибачився і намагався допомогти йому встати. У підсумку він побачив червону картку і покинув поле. Торік Артема також вилучили у плей-оф, але за надмірну радість через забитий гол…

До кінця матчу залишалося хвилин 20, але вже все було ясно. За цей час забити три гол ще й в меншості видавалося просто нереально. До того ж ПАОК заволодів м’ячем і вже сам диктував умови гри. У підопічних Ласло Болоні було ще й кілька гострих атак, одна з яких закінчилася голом Георгіадіса, але судді угледіли офсайд. Тож цього року Львів не побачить Ліги Європи. Казка у жанрі трилера закінчилася.