"Карпати" - "Металіст" 1:2. Офіцери запасу - Face 2 Face Betting

"Карпати" - "Металіст" 1:2. Офіцери запасу

Асистенти: Ярослав Трехліб (Дніпропетровськ), Максим Чертоляс (Херсон)

"Карпати": Богатінов, Балажіц, Голодюк, Борха, Зеньов (Крістобаль, 70), Ощипко, Лукас, Батіста (Кополовець, 58), Ткачук, Федецький, Худоб’як (Петрівський, 70)

"Металіст": Горяінов, Папа, Торсіглєрі, Пшеничних, Валяєв, Едмар, Обрадовіч, Крістальдо (Фініньо, 46), Хавьєр, Тайсон, (Девіч, 78), Соса (Шелаєв, 82)

Попередження: Ощипко, 8, Голодюк, 34, Кополовець, 80, Балажіц, 85, Федецький, 90 – Торсіглєрі, 15, Соса, 21, Валяєв, 48, Фініньо, 76, Обрадовіч, 80, Горяінов 90+4

Удаления: Кополовец 90+3 - Фининьо 87

Десь проскочила думка, що в обох команд почався третій тайм єврокубкового матчу. Високих швидкостей (винятком хіба Тайсон був) не спостерігалося, великої кількості моментів не було. «Карпати» спромоглися на один гол, який міг би стати рятівним, а «Металіст» люб’язно скористався з того, що йому подарували гравці «зелено-білих».

«Металіст» Мирона Маркевича почав гру у такому складі: захищати ворота Горяїнову допомагали Обрадовіч та Пшеничних по краях та Папа з Торсіглєрі у центрі. Валяєв та Едмар розташувалися у середині поля; Соса тримався правого флангу, Тайсон лівого, Крістальдо на вістрі, а під ним грав Хав’єр.

Богатінов обороняв рамку «Карпат», Ощипко та Федецький звично діяли на флангах, а Борха та Балажіц у центрі. Традиційну пару хавбеків склали Голодюк, Ткачук та Худоб’як. Батіста знову вийшов у стартовому складі, він діяв на місці центрфорварда, Лукас та Зеньов допомагали йому з флангів.

«Карпати» почали активніше і вже на перших хвилинах створили кілька напівмоментів. Непогано розвивав атаки львів’ян Лукас, за яким не завжди встигав екс-карпатівець Сергій Пшеничних. У іспанця була класна нагода, коли він на швидкості увірвався до штрафного, фінтом прибрав перше одного захисника, потім іншого. Усе це робилося на місці, в результаті Лукас обманув сам себе. Мали «Карпати» і доволі перспективний штрафний, але Худоб’як пробив не точно. Наслідком стартової активності став перший по-справжньому гольовий момент у грі. Голодюк підтримав атаку лівим флангом і видав прекрасну передачу на Батісту. Бразилець пробив не менш ефектно – у падінні головою, але тут чудеса реакції продемонстрував Горяїнов. І не скажеш, що це змарнований епізод, яких було вже безліч у «Карпат» на початку сезону.

«Металіст» не дуже й намагався атакувати. З усіма креативними хавбеками карпатівці грали щільно і досить жорстко. Ощипко слідкував за Сосою, Федецький за Тайсоном і треба визнати, що до пори до часу, у них вдавалося стримувати харківські фланги. За Крістальдо та Хав’єром стежила ціла група карпатівців. До 30-ї хвилини у підопічних Мирона Маркевича моментів, за винятком кількох кутових, не було. «На допомогу» прийшли самі львів’яни. Борха зупинив м’яча після навісу у центрі штрафного – поруч не було нікого у жовтій футболці. Вибивати вперед іспанець не наважився, очевидно, бачив, що Батісті буде важко боротися з чотирма захисниками «Металіста». Тому він віддав м’яча на Худоб’яка, який відтягнувся до лінії карного майданчика. Капітан «Карпат» не то розгубився, не то просто невдало прийняв. На нього накинувся Соса і таки зумів видряпати круглого, хоч Худоб’як ще намагався поборотися. Далі справа аргентинської техніки – Соса елегантно перекинув м’яча на хід Хав’єру, який грамотно уник офсайду і пробив у кут воріт Богатінова.

Вже за кілька хвилин «Карпати» отримали черговий шанс забити і відігратися. Лукас самотужки продерся по лінії штрафного і в боротьбі з захисником сильно пробив низом. Якби трішки точніше, то цей удар міг би стати результативним. А під кінець тайму «Карпатам» не пощастило ще раз. Федецький виграв повітря після кутового, але Горяїнов у стрибку витягнув м’яча з шістки. Могли «Карпати» і пропустити, при чому момент в Крістальдо був куди кращим, аніж у Федецького чи Лукаса. Харківський аргентинець мав закінчити класну контратаку «Металіста», але пробив просто у Богатінова.

Мабуть, цей епізод так розсердив Мирона Маркевича, що у перерві він зняв Крістальдо з поля і випустив замість нього Фініньо. Про цього бразильця ще буде нагода згадати, а поки «Карпати» намагаються відігратися. Попри самі лише намагання у них практично нічого не виходило попереду. І це вже не вперше… Схоже, усі вже бачать, що в «Карпат» щось не те відбувається по перерві. Ще не так давно, фізична форма карпатівців була на дуже високому рівні. Однак зараз видно, що команді бракує швидкості. Це спостерігалося під час обох матчів проти ПАОКа, «Шахтаря», «Динамо», «Ворскли» тощо. З «Таврією» була інша ситуація – там грав практично резервний склад. Та й зарухалися у Криму карпатівці лише з виходом на заміну Лукаса. А зараз темп гри, який і так був не ахти, різко упав. Звісно, такий стан речей був лише на руку «Металіста», якого перемога з рахунком 1:0 цілком і повністю задовольняла.

Трохи оживив команду Михайло Кополовець, який замінив Батісту. Пару його традиційних проходів змусили й інших гравців додати у швидкості. У результаті, Олег Кононов вирішує кардинально змінити розташування. Він знімає з поля Ігоря Худоб’яка (важко пригадати, коли таке востаннє відбувалося, але раз цього вже стадіон вимагав…) і випускає замість нього Петрівського. Це означало лише одне – Федецький переводиться у напад, на місце Зеньова, якого у свою чергу, змінив Крістобаль. Номінальний правий захисник, як відомо, має певну слабість до атаки. І варто сказати, що які-не-які плоди це принесло. Артем постійно нав’язував боротьбу захисникам «Металіста», «бодався» і пресингував. Він також долучився до атаки, яка подарувала «Карпатам» надію.

Саме Федецький прийняв м’яча і віддав його Голодюку. Олег помітив, що Кополовець на швидкості просить передачу і вже за мить 18-ий номер «Карпат» опинився перед Обрадовічем. Оборонець «Металіста» зіграв невпевнено, практично забрав ноги і дозволив Кополовцю виконати передачу з лінії поля. Ані Торсіглєрі, який ще й позиційно помилився під час передачі на Кополовця, ані Пшеничних та Фініньо до м’яча не дотягнулися. Між ними зумів втиснутися Крістобаля і з кількох метрів пробив головою. Удар може й був сильним, але не таким, як у Батісти в першому таймі, до того ж іспанець влучив просто в руки Горяїнову. Тим не менше досвідчений кіпер не зумів втримати м’яча у рукавицях і той залетів у ворота.

Вже за кілька хвилин «Металіст» залишається у меншості. Фініньо притримав Ткачука у центрі поля і Віктор Швецов показав йому другу жовту (першу бразилець заробив 10 хвилин тому). «Карпати», які після забитого м’яча, додали у швидкості, вочевидь, подумали, що сама доля веде їх вперед, що цей матч можна виграти. «Металіст» трохи закрився, принаймні, так здалося. Насправді ж харків’яни чекали на шанс для Девіча – ще одного гравця, який вийшовши на заміну, мав зробити результат. На 90-ій хвилині такий шанс у нього з’явився. Ощипко невдало зіграв у центрі поля і замість повернути головою м’яча на половину суперника, він, по суті, віддав пас на хід Хав’єру. Той моментально оцінив ситуацію і вивів Девіча на Богатінова. Борха за форвардом не встигав – він міг лише знести його на підступах до штрафного і ціною вилучення врятувати нічию для команди. Але іспанець не фолив, а дивився, як м’яч розрізає повітря і вдруге залітає у сітку воріт македонського голкіпера.

Віктор Швецов додав 4 хвилини – за цей час «Карпати» вже нічого не могли створити біля воріт Горяїнова. Нічого, крім як урівняти склади. Не зрозуміло для чого Кополовець пішов до судді з’ясовувати причину призначеного штрафного на користь «Металіста». Усе це відбувалося у досить агресивній манері, а одесити більше гумор полюбляють. Тож Віктор Швецов миттю дістав з кишені жовту, а потім і червону картку. За мить він востаннє просвистів у цій грі і відправив «Карпати» на дно турнірної таблиці.

Олег Кононов, головний тренер «Карпат»

- Давайте запитання…

- Федецький у другому таймі грав на місці центрального нападника…

- По ходу матчу треба було виправляти результат. Я так вирішив.

- Мирон Маркевич сказав, що якби «Карпати» так грали завжди, як проти «Металіста» то мали б більше очок.

- А ми весь час так граємо, кожну гру.

Мирон Маркевич, головний тренер «Металіста»

- Досить бойова гра вийшла, з рівними шансами. В першому таймі в «Карпат» були хороші моменти. Але якби ми при рахунку 1:0 забили, коли Крістальдо виходив на воротаря, то гра, мабуть, закінчилася б. Нервовою вийшла кінцівка. Пропустили гол після стихійного моменту, ще й грали вдесятьох. Так що бойова гра була. Якби «Карпати» так постійно грали, з таким натхненням, то мали б більше очок. Я дивився матч з Полтавою, то вони спали на полі. Сьогодні ж, таке враження склалося, що то була їхня остання гра. Так кожну гру треба проводити, не тільки з «Металістом».

- А ваші голи хіба не були стихійними?

- Я мав на увазі те, що у другому таймі «Карпати» нічого не створили. В першому так, були моменти. Але той гол ми самі собі привезли. А Девіч вийшов сам на сам і забив. Перший наш гол… Ну, десь можна назвати його стихійним. Було там пару рикошетів. Гра нервова. Красивого футболу не було.