"Олександрія" - "Карпати" 1:1. Шість очок за нічию! - Face 2 Face Betting

"Олександрія" - "Карпати" 1:1. Шість очок за нічию!

Головний арбітр: Євген Арановський (Київ)

Асистенти: Микола Васюта (Рівне), Андрій Барановський (Бородянка)

Голи: Кабанов 72 - Батіста 51
ПФК "Олександрія": Паньків, Чередніченко, Казанюк (Сахневич 84), Довгий (Таргамадзе 55), Салхі (Шевченко 64), Запорожан, Гітченко, Сидоренко, Калоуда, Старенький, Кабанов
"Карпати": Богатінов, Мілошевич, Годвін, Ощіпко, Худоб'як, Голодюк (Маркез 71), Гомес, Ткачук, Федецький, Лукас (Зеньов 80), Батіста
Попередження: Старенький 3, Довгий 41, Кабанов 64, Шевченко 88 - Мілошевич 57, Голодюк 71, Федецький 74, Батіста 89, Ткачук 90, Ощіпко 90+1

Якщо для «Динамо» чи «Шахтаря» втрата принаймні одного очка в ЧУ розцінюється мало не як катастрофа клубного масштабу, то для інших репрезентантів прем’єрки це не так. Тим більше для команд, які цього сезону наприкінці першої третини чемпіонату, так чи інакше, опинилися внизу турнірної таблиці. Тому-то ні для кого не було секретом, що в звітному поєдинку «Карпат» та «Олександрії» головним для обох команд буде, в принципі, за великим рахунком втратити якомога менше очок. Золоте правило «аби не програти» в українському футболі ніхто не відміняв: краще мати одне очко, аніж не мати жодного. Як би не гнали команду Олега Кононова через терни до зірок єврозони фани, однак як найімовірніший результат цього матчу прогнозувався якраз нічийний. До цього, зокрема, спонукала і статистика очних зустрічей «Олександрії» та «Карпат»: по одній мінімальній перемозі за трьох нічиїх. І хоча статистика править бал далеко не завжди, та було зрозуміло: олександрійцям віддавати очки екс-єврокубковим «Карпатам» - все одно, що достроково повісити бутси прем’єр-ліги на гвіздок вильоту, львів’янам програти матч - означало б наблизити катастрофу, можливо, навіть і кадрових перестановок. І, разом з тим, чому б не пошукати щастя перемоги?.. Тим більше, що на комусь-то обом клубам потрібно набирати очки!

Не зважаючи на остаточний нічийний підсумковий результат, матч видався багатим на боротьбу і місцями дуже видовищним по-футбольному. Коуч «Олександрії» Володимир Шаран запропонував доволі звичну вже схему 4-4-1-1 (яка трансформувалася в другому таймі з виходом другого чистого форварда в 4-4-2). Казанюк-Чередніченко-Сидоренко—Запорожан, далі опорники Довгий та Гітченко, зліва в півзахисті – Салхі, справа – Старенький, в центрі під форвардом – дебютант українського чемпіонату чех Любош Калоуда. В цьому матчі тренер ПФК довірив справу нападу з перших хвилин і до фінального свистка тридцятирічному таранному форварду Тарасу Кабанову, - і, як побачимо, з вибором не помилився. Так само доволі традиційно для себе – 4-3-3- виглядала і стартова розстановка команди Олега Кононова. Федецький, Лукас та Батиста (а в заключні хвилини - Зеньов) вирішували проблеми команди попереду, Ігор Худобяк – під форвардами, далі – опорні півзахисники Ткачук та Голодюк, ближче до задньої лінії хав з Нігерії Самсон Годвін, серб Іван Мілошевич у центрі оборони, а також крайки Муріло Гомес та Ігор Ощипко.

Уже на другій хвилині матчу правий півзахисник ПФК «Олександрія» Сергій Старенький, здійснивши рейд у штрафну суперника, ледь не розпечатав ворота гостей – забракло точності. За хвилину цей же футболіст знову проходив у штрафну, але впав, внаслідку чого отримав симулізаційну жовту картку. На 6 хв. «Олександрія» організувала ще одну перспективну атаку, але м’яч Тараса Кабанова так і не знайшов. «Карпати» відповідають вкрай небезпечним ударом справа у виконанні Артема Федецького на 16 хв., однак голкіпер господарів уже вкотре в цьому чемпіонаті виявився на місці. Усередині першого тайму окреслив свою присутність на полі дебютант ліги, який раніше виступав за ЦСКА (Москва), чех Любош Калоуда - дальнім і дуже неточним даром повз ворота суперника – в регбійні ворота. У зустрічній контратаці виявилося, що і в складі в «Карпат» є не менш талановиті в плані подібних пострілів футболісти – Вільям Роша Батіста зарядив так, що м’яч мало не залишив меж стадіону. В «Олександрії» добре працюють обидва фланги, особливо правий, де Андрій Запорожан разом із Сергієм Стареньким постійно тримають захист гостей у напруженні. «Карпати» грають розмірено, відповідаючи кинджальними уколами. На 27 хвилині був уже другий сейв Паньківа за матч. Під кінець тайму вималювалася позиційна перевага «Карпат», без особливої, проте, гостроти попереду. Однак рахунок мали відкривати все-таки господарі – на 44 хвилині після навісу в штрафну зліва, Тарас Кабанов в стилі Філіппо Індзагі «вишкріб» миттєву можливість пробити головою, однак шкіряна куля просвистіла того разу повз ціль.

В другій половині гри «Карпати» мовби продовжили нарощувати свою ігрову перевагу з тією ж послідовністю, з якою вони це робили в кінцівці першого тайму. Олександрійці ж доволі повільно входили в ігровий ритм тайму, наслідком чого стала миттєва розслабленість у своїй штрафній на 51 хвилині матчу, м’яч на рівні 9 метрів від воріт відскочив до Батісти, і 31-й річний бразилець, не вигадуючи велосипед, з усієї сили пробив просто перед собою, після чого м’яч, протаранивши на своєму шляху тіло господарів поля, все-таки влетів у ворота. Впродовж кількох наступних хвилин зелено-білі, використавши шок жовто-чорних, продовжували нарощувати перевагу, що, однак, в голеві моменти не вилилося. Поява креативного і швидкісного Давіда Таргамадзе та другого форварда В`ячеслава Шевченка дозволила «Олександрії» відновити справу флангового терзання суперника, розпочату-було ще в першому таймі. Навіть за умови солідних оборонних редутів «Карпат» це могло привести до успіху, - єдиною проблемою було те, що антропологічні дані львів’ян дещо були вищі. Тому-то верхова боротьбу, як і силова, на кожному клаптику поля в умовах частих фолів з боку суперника олександрійцям давалася дуже тяжко. Єдине, що могло принести успіх за щільного й мобільного захисту зелено-білих левів – це стандарти. ПФК мав перевагу за кутовими (3:1 у першому таймі). На 72-й хвилині «Олександрія» подавала свій 4-й кутовий справа. І знову Тарас Кабанов пробив головою, перегравши захист буквально на миттєвість. Гол вийшов дуже красивим: шкіряна куля, після динамічного кивка Тарасової голови, влучивши в штангу, більярдно увійшла в ворота. Надалі і до кінця матчу тривала рівна гра, з достатньою кількістю можливостей змінити рахунок на табло для обох команд. «Карпати» могли вийти вперед, зокрема, на 79-й хвилині, коли атакували ворота суперника два в один – підвела уповільненість темпу в завершальній стадії атаки, що дозволило Юрію Паньківу стати ще раз героєм матчу в рамці (на 87-й хвилині Паньків рятує свою команду і після удару Ігора Худобяка, який провів хороший матч на своєму правому фланзі). Зеньов, який вийшов на заміну, нічим особливим не відзначився, зате автор першого гола Батіста за свою непомірну активність попереду отримав ще й гірчичника. На 86-й хвилині Таргамадзе, здійснивши рейд лівим флангом, класично прострілив у штрафну – на жаль, на убойній позиції не виявилося жодного партнера. З особливо цікавих моментів матчу, варто згадати штрафний по центру перед самою лінією карного майданчика у виконанні того ж таки Давіда Таргамадзе, якому цього разу забракло лічених сантиметрів до поцілення девятки. З курйозів – момент, м’яч, запущений з усієї сили футболістом «свічкою» за межі поля, свисток, тим часом інший гравець уже потягнувся за іншим м’ячем, аби вводити його з аута, однак… в цю мить м’яч «свічки» приземлився, і в межах поля, і його одразу ж пасонули вперед, подумавши, що саме цей м’яч і введений з аута. Все було так швидко, що ні арбітр, ні гравець, що думав вкидати аут, не встигли зорієнтувати ся – що ж відбулося – гра понеслася далі…

Отож, нічия 1:1, яку треба записати на рахунок господарів, які ще раз довели тезу про «міцний горішок з Олександрії». Для олександрійців, з урахуванням того, що в останніх турах ніяк не вдається набирати очки в гостях, ця гра, без перебільшення, може вважатися як шестиочкова нічия – адже жовто-чорні не віддали три очки сусідам по турнірній таблиці, що є наразі принципово важливим. Удома ПФК «Олександрія» поступилася тільки клубу «Динамо» Київ. І хоча команда з Кіровоградщини не може нині похизуватися місцем угорі таблиці (олександрійці на момент написання – 11-ті), однак підопічні Володимира Шарана демонструють гру аж ніяк не в «відбійний» футбол, крім того, регулярно шарпаючи нерви набагато досвідченішим і помітно краще укомплектованим суперникам. Якщо ж команда з берегів Інгульця, крім непоганого футболу і волі до перемоги, зможе налагодити швидшу командну гру, то не забаряться і три очкові результати. Що ж до «Карпат», то, зважаючи, що це основний топ-клуб України Зіхідньої, 14 місце, яке посідає ця команда нині, навряд чи когось сильно втішає. Хоча ще одного правила, що у прем’єр- лізі слабких суперників тепер уже просто не буває, ніхто не скасовував. Тепер львів`яни з`ясовуватимуть стосунки з «Оболонню»: думаю, і там ця істина потвердиться. Олександрійці ж вирушають на подвійне побачення (і в чемпіонаті, і в кубку) з київським «Арсеналом», із яким у них непрості стосунки – минулого року в 1/8 Кубку України жовто-чорні мінімально поступилися якраз канонірам, – час повертати борги.

Олег Кононов, главный тренер «Карпат»:

-Да, игра была живая, динамичная, скоростная. К сожалению, было достаточно брака в действиях обеих команд. Я думаю, это в первую очередь объясняется тем, что каждая команда хотела выиграть, и игроки больше работали на эмоциях – отсюда и количество брака. Нам не удалось удержать счет, к сожалению. Угловой, и мы пропустили. В целом я не могу сказать, что слишком доволен игрой, не могу сказать, соответственно, что все у нас было хорошо. Поэтому, наверное, игра соответствует ничейному результату.

UA-футбол: - Первые девять матчей прошли. И Ваша команда находится на довольно странном для себя месте, тогда как в это же время в прошлом году было совершенно иначе – и в верокубках, и в чемпионате. Из-за чего это происходит?

- Ну, здесь, наверное, множество причин. Я сейчас говорить не буду об этом. Самое главное, что я, как тренер, знаю эти причины. И нет смысла смотреть в прошлое, надо жить настоящим и смотреть в будущее. Те ошибки, которые были допущены, надо исправлять сейчас. А соответственно то, что хотелось бы видеть для достижения результата, воплощать на тренировках, в играх.

- Каковы задачи «Карпат» на первый круг в чемпионате?

- Я уже как-то говорил о том, что у нас нет такого насчет задач – на первый круг или на второй, есть общая задача быть не ниже тех позиций, что в прошлом году.

UA-футбол: - Скажите, ПФК «Александрия» удалось Вас чем-то удивить в этом матче?

- Ну я, вы знаете, я не склонен… Мне не нравятся такие вопросы, когда, я извиняюсь, конечно, «удивляет» команда или «не удивляет». Эта команда играет. Эта команда показывает футбол, который, в первую очередь, должны, наверное, оценивать болельщики, руководство клуба… Поэтому я по-другому скажу: «Александрия» - очень хорошая команда , она мне нравится. Я смотрел ее с первых туров. Замечательные: и футболисты, и тренер. Замечательные здеась также условия, чтобы представлять команду в высшей лиге. Хочу пожелать удачи и соответственно прогресса.

Володимир Шаран, головний тренер ПФК «Олександрія»:

- Я , звичайно, рахую, що результат - задовольняє. Тому що ми ні в чому не поступалися суперникові. Навпаки, в першому таймі грали краще, ніж «Карпати». І знову… та сама біда: щойно починаємо другий тайм, зовсім інша гра, а потім починаємо вмикати внутрішні резерви і досягати результату позитивного. Хотілось би більшого, але для того потрібен час. В цілому, я грою нашої команди задоволений, - особливо самовіддачею, бажанням. Хотілося б тільки далі побільше набирати очок.

- Як Вам дебют Калоуди?

- Рахую, що він зіграв посередньо. По-перше, людина давно не грала – футболіст після серйозних травм. І, звичайно, фізичні кондиції він набрав відсотків на 70 десь, - звісно, йому треба грати й грати. Доводити в тренувальному процесі, що він може грати за основу. У принципі, я задоволений бажанням Любоша.

- Володимире Богдановичу, сьогодні Тарас Кабанов відіграв весь матч – це тактика тренера чи він просто у відмінній фізичній формі?

- Звичайно, перед грою я планував, щоб Кабанов витримав хоча б хвилин 60. Але так склалося, що треба було залишати його на футбольному полі. Тарас Кабанов додав зараз: і фізично, і психологічно, - і звісно ж, немає сенсу міняти людину,яка сьогодні була кращою на футбольному полі.

- Що можете сказати про гру В`ячеслава Шевченка?

- Шевченко – добряче додав на тренувальних зборах. Те, що я побачив, - дійсно, людина додала. В мене з ним була розмова. Хлопець – серйозний, повірте мені. Я надіюся на нього. Я не впевнений – у кожному не можна бути впевненим. Але, повірте, що людина дійсно хоче грати – і доводить це на кожному тренуванні. В матчі з «Ворсклою» провів у Ялті непоганий матч. Звичайно, коли людина не забиває, то зразу кажуть, що це поганий футболіст. Я навпаки рахую, що Шевченко – це нормальний футболіст, хороша людина, талановита, і, найголовніше, професіонал своєї справ . Так що ми надіємося, що він допоможе ще команді.

- Вчора грали дублери: сподобалися дії румунського легіонера «Олександрії», Васіле Оларіу, наскільки він зможе допомогти команді?

- Найголовніше, що я побачив – бажання у хлопця працювати. Справді, людина приїхала для того, щоб допомогти «Олександрії». Це видно неозброєним оком. Йому треба ще додати у відборі м’яча. Тому що на атаку він працює доборе, а на оборону - навпаки. Відновився і Франк Теміле: сьогодні планували випустити його на заміну, але Казанюк попросив заміну і випустили ми Андрія Сахневича. Хоча я думав або Яна Краліка випускати, або Теміле. Але оскільки фланги працювали ще непогано, тим більше вже грав Таргамадзе, то плани довелося змінити.

- UA-футбол: - Кубковий жереб розпорядився так, що 17 та 21 вересня «Олександрії» доведеться провести дві поспіль гри проти київського «Арсенала». Це добре, на Ваш погляд, чи погано?

- Я рахую, що добре. Тому що нам не треба їхати на Західну Україну, чи , навпаки, їхати в Донецьк чи в Свердловськ на Луганщині... Тому-то я й рахую, що «Арсенал» – нормальний жереб у тому плані, що ми залишаємося в Києві, переїздів не буде і ми спокійно готуємося до гри. Тим більше, що підтягується ціла група травмованих гравців. Вони набирають фізичні кондиції і будуть грати.