Друга ліга. "Десна" - "Славутич" 1:1 - Face 2 Face Betting

Голи: Павелько, 72 - Сергійчук, 1

«Десна»: Ширяєв, Панчук, Анеліков, Бриль (Кругляк, 78), Чуланов, Павелько, Кобець (Герасименко, 68), Кондратюк, Радченко (Акчурін, 27), Скепський, Полтавець.

«Славутич»: Крупніченко, Лисоконь, Тарасенко, Фаворов, Листопад, Лобов, Шуляк (Кошелюк, 72), Таран (Котов, 86), Гуд, Сергійчук (Кобзістий, 90+3), Атаманюк (Кобіков, 35).

Попередження: Бриль – Гуд, Лобов, Тарасенко

На матч суперники виходили, знаючи підсумковий результат гри в Южному, де ФК «Суми» втратили два очки. Це ще більше загострило боротьбу за очки і обидві команди мали шанси скористатися осічкою конкурентів. Гості настільки надихнулися цим фактом, що вже з першої хвилини гри повели в рахунку. Шуляк вчасно помітив забігання лівим флангом і віддав несподіваний пас на Атаманюка. Той, випередивши захисника, подав в район 11-метрової позначки. Повітря чернігівці виграли, але м’яч відскочив всього на 3-4 метри прямо на ногу самотнього Сергійчука. Форварду «Славутича» вистачило часу і прийняти, і оцінити позицію Ширяєва, і прицільно вдарити в дальній кут воріт «Десни». 0:1.

Чернігівці не знітилися, а навіть навпаки – розізлилися. Протягом наступних 10 хвилин Кобець перевірив пильність Крупніченка ударом здалеку, Кондратюк зі штрафного запустив м’яч на кілька сантиметрів вище поперечини, а Полтавець пробив головою вище воріт після подачі кутового. Після цього запал господарів згас, а гості вміло відсунули гру ближче до центрального кола, не даючи «деснянцям» вільно починати атаки.

І враз гра «Десни» розклеїлася. Склалося враження, що підопічні Дериберіна абсолютно не вміють ламати організований захист і протистояти пресингу. Так, м’ячем чернігівці володіли значно більше і шансів на атаки «Славутичу» не давали, але все це перетворилося на «танці з шкіряною кулею» на підступах до штрафного майданчика – тупцювання на місці навколо нерухомого м’яча. А вся комбінаційна гра будувалася на пасах, найдовший з яких був на відстань 5 метрів.

З такими «атаками» гості без проблем справлялися, а коли Скепському (90% всіх атак «Десни» йшли саме через лівий фланг, де господарював Денис) вдавалося загострити гру, його партнери просто не встигали за 11-м номером чернігівської команди. Символом гри «Десни» в першій половині гри стала піднята рука Скепського, який раз по раз вривався у вільні зони, але повністю ігнорувався одноклубниками, які не ризикували і продовжували повільно катати м’яча щоб не помилитися при передачі.

Достойного партнера, який би миттєво зрозумів його Скепський знайшов лише один раз, коли, вкотре накрутивши Лисоконя не прострілив чи навісив, віддав вишукану передачу на Кондратюка. Капітан «Десни» м’яко прийняв м’яча на груди і, не давши йому опуститися на газон, з розвороту пробив по воротам. Це була перша і остання продумана комбінація господарів, яку вдалося довести до логічного кінця. На жаль для чернігівців, Крупніченко був на місці і намертво взяв удар.

На додачу до всього футболісти «Десни» ще й нервувати почали. Анеліков, повертаючи м’яч суперникам (він порушив правила), влучив ним у лежачого Сергійчука. Навмисно чи ні – невідомо, але автор голу прокотився полем метрів 10 ніби в передсмертній агонії і мало не випросив для «деснянця» жовту картку. Минулося. Як минулося і після свистка на перерву, коли Полтавець підступно вдарив ззаду по ногах Лисоконя. Оскільки обидві команди вже прямували в роздягальні, то епізод залишився непоміченим головним арбітром, а сам хуліган розчинився в натовпі. Резервний суддя сигналізував головному (той вислухавши, поліз до кишені за карткою, але порушника вже не було поруч), але в підсумку все закінчилося тим, що перед початком другого тайму арбітр «провів розмову з форвардом «Десни» і не показав навіть «гірчичника» (хоча там і червону картку можна було виправдати).

Другий тайм «Десна» провела значно цікавіше. В першій же атаці Брилю не вистачило кількох сантиметрів, аби замкнути простріл з флангу. В наступній чергову спробу забити зі штрафного змарнував Кондратюк (знову трішечки вище воріт полетів м’яч). А ще за кілька хвилин Кобець після подачі кутового вивернувся літерою «зю» і примудрився головою пробити по воротах (м’яч летів на висоті півметра від землі). Крупніченко знову накрив снаряд біля стійки.

Та й позиційні атаки господарі почали нарешті завершати ударами. Щоправда, замахи були настільки очевидними, що під удар встигало кинутися по два захисника. Нагнітали «деснянці» довго і зрештою свого досягли. Штрафний метрів з 25 взявся виконувати Павелько. З його потужним ударом воротар «Славутича» впорався і навіть відбив грамотно – вбік, але захисник проґавили Павелька, який з кута воротарського майданчика без шансів для голкіпера влучив в дальній кут воріт.

Дериберін пішов ва-банк, замінивши центрального захисника на форварда, і Кругляк мав дві нагоди, аби виправдати сподівання тренера, але обидва його прицільні удари намертво взяв мабуть найкращий цього вечора футболіст з Черкас – Крупніченко. Героєм матчу міг стати і Скепський, який зі скрутного становища все ж несильно пробив у кут воріт. Небезпеки ніякої в цьому ударі не було, але м’яч несподівано підстрибнув на газоні і, перелетівши через руки голкіпера, буквально «облизав» стійку воріт. Не з того боку, про який мріялося вболівальника «Десни».

Щоправда і нічию можна сприймати позитивно, якщо згадати момент черкащан за дві хвилин до закінчення гри, коли екс-гравець «Десни» Таран втік у контратаку і ударом з кута штрафного ледь не влучив в дальню дев’ятку воріт своїх колишніх одноклубників. Так що «маємо те, що маємо і готуємося до головного протистояння сезону – домашньої гри з ФК «Суми».