0
March 29, 2024 11:48:15
0
Чемпионат Европы 2007 (U-17). Подробности матча Украина - Франция - Face 2 Face Betting
May 8 2007

Чемпионат Европы 2007 (U-17). Подробности матча Украина - Франция

Збірна України залишає Бельгію, де проходить юнацький чемпіонат Європи (U-17). Зігравши внічию з французами – 2:2, підопічні Юрія Калитвинцева посіли четверте місце у групі А, втративши шанс поборотися за путівку на ЧС-2007. Сьогодні удень транзитом через Будапешт наші хлопці повертаються додому.

Зміни Калитвинцева
Напередодні вирішального матчу наставник українців, який через зазнану в суботу травму тепер вимушений переміщуватись за допомогою милиць, зробив дві зміни у стартовому складі у порівнянні з поєдинком проти іспанців. Замість плеймейкера Дмитра Карнози вийшов його колега по амплуа Євген Шахов, а опорного півзахисника Максима Максименка замінив Денис Гармаш, який до «основи» на Євро-2007 був включений вперше.

Дебют Гармаша
Появу на полі останнього, мабуть, треба пояснювати необхідністю протистояти кремезним та високим французам. За антропометрією «трикольорові» переважають обох наших попередніх суперників, і тому присутність у складі Дениса з його 187 сантиметрами зросту дійсно не виглядала зайвою.

Програш у швидкості
Проте ігрову та територіальну перевагу збірної Франції у першому таймі зумовила не тільки її фізична складова. Підопічні Франсуа Блакара все робили швидше за наших хлопців. Це стосувалося як роботи з м‘ячем, так і прийняття рішень окремими виконавцями. Звідси й численні проблеми, які відразу спіткали «синьо-жовтих» у центрі поля та на флангах.

Невтримний М'Віла
Протягом стартових десяти хвилин французи зусиллями Тібо Буржуа та Дамьєна Лє Таллєка створили два небезпечних моменти біля воріт В‘ячеслава Базилевича, але в першому випадку надійно зіграв наш голкіпер, а у другому загрозу ліквідував Кирило Петров. А ось завадити вдало пробити головою Яну М'Віла, що відгукнувся на верховий пас з глибини поля Анрі Саве, українці не змогли. Вдруге на турнірі наші суперники відкрили рахунок з «другого поверху».

Дощова завада
Через декілька хвилин пішов рясний дощ, який істотно ускладнив завдання футболістів, хоча й не змінив співвідношення сил на полі. Українська збірна мала одну дуже непогану можливість відновити статус-кво, коли після дотепно розіграного кутового підступного удару завдавав Петров. Проте ані цей випад, ані подальші спроби суперників відзначатися у першому таймі до взяття воріт не призвели.

Асистент Саве
Відразу після відновлення матчу «трикольорові» подвоїли рахунок, втіливши у гол вдало проведену контратаку. Знову ж Саве з правого флангу спрямував м‘яч до дальньої стійки, куди мчав Буржуа… Гру, яка, здавалося, вже буда програна, наші тренери все ж примусили змінитися, здійснивши вчасну заміну – не полі з’явився Артур Карноза. Невеличкий на зріст, але дуже спритний півзахисник замінив Дмитра Єременка, правий фланг якого нерідко вибухав під натиском французів.

Несподіванка від Карнози
Як виявилося потім, притримати Карнозу на лаві запасних штаб української збірної вимусив дощ: на вологому газоні Артур зазвичай не демонструє усього свого потенціалу. Та цього вечора хавбека «Дніпра» було не втримати. Саме він на 50-й хвилині застав зненацька голкіпера суперників «пострілом» зі штрафного, помітно змінивши хід подій. Партнери Карнози, зокрема – Євген Шахов, що помилявся до перерви чи не найчастіше за партнерів, завелися, у той час, як футболісти французької команди почали нервувати.

Гра на зустрічних курсах
Пішла гра на зустрічних курсах, що, зважуючи на турнірні задачі, була скоріше на користь збірної України. Так, у цей час французи могли неодноразово поховати наші надії, але й вартовому їх воріт Метью Горгеліну було не до відпочинку. Особливо тоді, коли на 76-й хвилині Дмитро Коркішко випередив значно вищих за нього захисників «трикольорових» і перетворив у результативну чергову передачу Карнози зі штрафного – 2:2.

Німці зробили свою справу
Дніпропетровець став би повноцінним героєм зустрічі, якби завершився голом його черговий «стандарт». Проте незграбна «зрізка» французького захисника була виправлена відчайдушним «сейвом» Горгеліна. У цей час стало відомо, що німці відстояли нульову нічию в грі з іспанцями. Це означало: ще один забитий м’яч зробить Україну учасником двобою за п‘яте місце...

Полегшення Блакара
Але дальній удар Коркішка на останній хвилині компенсованого часу цілі не досяг. Українці залишилися четвертими. Французи, щойно вони дізналися про свій вихід до півфіналу, кинулися один до одного у обійми. «Мої хлопці зараз ледве волочать ноги…», – трохи стурбовано скаже потім тренер «трикольорових». Хоча в його очах скоріше буде читатися полегшення.