0
April 27, 2024 01:41:12
0
Молодежная сборная Украины проиграла стартовый матч отбора ЕВРО-2009 - Face 2 Face Betting
June 1 2007

Молодежная сборная Украины проиграла стартовый матч отбора ЕВРО-2009

У п’ятницю, 1 червня, молодіжна збірна України невдало почала свій виступ у відбірному циклі Євро-2009. Поєдинок команди Олексія Михайличенка з турецькими однолітками на стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського завершився мінімальною перемогою гостей. У складі гостей відзначився Нурі Шахін, українцям же вдалося двічі запалити свої прізвища на табло. На жаль, тоді як Руслан Фомін дійсно засмутив суперників, Олександр Чижов влучив у власні ворота.

Перевага досвіду
Напередодні гри увагу більшості фахівців приваблювали два питання: кому Олексій Михайличенко віддасть статус першого номера, а також чи випустить він зі старту нападника «Металіста» Олексія Антонова у допомогу одноклубникові Руслану Фоміну. Виявилося, що на останньому рубежі наставник віддав перевагу більш досвідченому Богданові Шусту, а на вістря атаки відрядив єдиного Фоміна.

17-річний дебютант
Антонов залишився у запасі, натомість інші два дебютанти – номінальні центральні захисники Олександр Чижов і Тарас Степаненко – з’явилися з перших хвилин. Щоправда, останній діяв у середині поля. Проте йому й не звикати, адже в запорізькому «Металургу» 17-річний Степаненко частіше виконує роль саме опорного півзахисника. Чижов же склав компанію новоспеченому капітанові української «молодіжки» Віталію Мандзюку в центрі оборони. На флангах їм допомагали динамівці Олег Допілка та Віталій Федорів.

Потужний атакуючий кулак
Універсал із донецького «Шахтаря» Олексій Полянський разом зі Степаненком цементував центральний плацдарм, тоді як дніпропетровець Костянтин Кравченко, звісно, більше орієнтувався на атаку. Єдиному чистому нападнику Фоміну активно допомагали Володимир Прийомов та Денис Олійник, котрі виконували роль інсайдів.

Бліц-криг Фоміна
Українці зі стартового свистка постаралися заволодіти м’ячем, реалізуючи один з головних принципів Михайличенка. Невдовзі домінування «синьо-жовтих» призвело до голу. На п’ятій хвилині після передачі Віталія Федоріва Руслан Фомін підрізав м’яча в кут воріт Уфука Сейлана. На цьому українці вирішили не спинятися, організувавши низку небезпечних атак, з яких найбільш небезпечним виглядав вихід того ж Фоміна один на один з голкіпером турків. На жаль, як і в попередніх епізодах, ця атака не стала результативною.

Дебют відзначив автоголом
Після перерви гості почали діяти більш розкуто та агресивно. Все на тій же п’ятій хвилині, але вже другого тайму, м’яч побував у воротах. Цього разу святкували турки: Казім Річардс потужно пробив у ближній кут – м’яч рикошетом від стійки влучив у Чижова і залетів до сітки. Що тут скажеш: автогол – не найкращий спогад про дебют у «молодіжці», хоча, за великим рахунком, провину захисника «Ворскли» в цьому епізоді знайти важко.

Джокери не допомогли
Олексій Михайличенко відразу ж відреагував замінами: Кравченка – на Ярошенка та Прийомова – на Антонова. За десять хвилин до фінального свистка тренер кинув у бій і атакуючого півзахисника бельгійського «Генка» Олександра Яковенка. Втім, нікому з них не вдалося стати героєм українських вболівальників. Відверто кажучи, у жодного з цього тріо джокерів гра абсолютно не пішла.

Вирішальний гол
Натомість, на 84-й хвилині підопічні Юнала Карамана провели класичну флангову атаку, котра завершилась прострілом у воротарський майданчик Шуста і результативним ударом Нурі Шахіна. В цьому епізоді знову кинулась в очі помилка центральних захисників – Мандзюка та Чижова, які, нагадаю, вперше грали в парі. Що ж, сподіваємося, і вони, і їх партнери зуміють реабілітуватися вже в наступному матчі. Нагадаю, що 6 червня наша «молодіжка» в Харкові зіграє з вірменами. Наразі саме вони очолюють турнірну таблицю нашої відбірної групи, здолавши вчора суперників з Ліхтенштейну – 1:0.