0
Юбилей "Карпат" - Face 2 Face Betting
April 22 2008

Юбилей "Карпат"

21 квітня 1963 року назавжди увійшло в історію ФК „Карпати”. Саме в той день нині улюблена команда мільйонів шанувальників футболу з різних куточків світу зіграла свій перший офіційний матч. Свідками прем’єрного поєдинку „Карпат” проти гомельського „Локомотиву” в чемпіонаті СРСР серед команд другої групи класу „А”, за офіційними даними, стали 17000 гладачів. Але очевидці свідчать, що того недільного дня на трибунах львівського стадіону СКА яблуку ніде було впасти, а значить, насправді підтримати новостворену команду прийшло понад 25000 мешканців та гостей Львова.

На цей поєдинок керманич „Карпат” Олег Жуков виставив такий склад: Юрій Сусла, Станіслав Береговський, Володимир Валіонта, Дюла Баканчош, Віталій Кулаковський, Віктор Асланян, Віктор Іванюк, Олександр Кольцов, Борис Россихін, Анатолій Крощенко та Олександр Філяєв, який і вивів „зелено-білих” на поле з капітанською пов’язкою.

„Карпати” одразу захопили ініціативу і вже на восьмій хвилині мали чудову нагоду відкрити рахунок, але Іванюк, увірвавшись у карний майданчик гостей, пробив трохи вище поперечки. Проте першого чуда у виконанні карпатівців глядачам довелося чекати недовго. На 26-ій хвилині Крощенко одержав передачу від Філяєва на позиції лівого інсайда („Карпати”, як і більшість команд тих часів, діяли за знаменитою системою „дубль-ве”), обіграв захисника, елегантно катнувши йому м’яч під опорну ногу, і влучним ударом з правої поклав бальон у ближню „шістку” воріт білорусів – 1:0. Цей гол і вирішив долю зустрічі на користь „Карпат”, а львів’яни першу перемогу своєї команди, в яку вони, як то кажуть, закохалися з першого погляду, святкували до глибокої ночі.