April 24, 2024 15:29:55
0
Пляжный футбол. Отборочный турнир ЧМ-2008. Сборная Украины заняла первое место в группе - Face 2 Face Betting
May 14 2008

Обігравши з рахунком 4:3 команду Польщі в заключному поєдинку групового турніру кваліфікації до ЧС-2008, збірна України з пляжного футболу посіла перше місце у своєму квартеті.

Зустрічні сюрпризи

Наставник «синьо-жовтих» Віталій Шишов підготував для суперника кілька сюрпризів. По-перше, як і обіцяв напередодні, налаштував підопічних на гру «другим номером», по-друге, включив до складу Сергія Боженка, котрий пропустив стартові матчі через проблеми з пахом. Натомість поляки «підремонтували» коліно своєму основному голкіперу Гуру, який і зайняв місце у воротах.

Неприємний початок

Свій сюрприз мав «у рукаві» й один із арбітрів матчу, котрий уже на п’ятій секунді призначив у наш бік пенальті в досить спірній ситуації. Капітан польської збірної Зукіньо не схибив, довівши, що вміє не тільки артистично падати, а й влучно бити. Втім, для нього цей гол виявився останнім у грі. Відігралися наші швидко. На другій хвилині Євдокимов дотепно скинув м’яч на правий фланг атаки, звідки Головін рикошетом від піску поцілив у дальній кут.

Саган своє слово сказав

Однак не встигли українці порадіти голу, як суперник знову вийшов уперед. Це Саган після розіграшу з центру поля вистрілив, наче з гармати − 2:1. Щоправда, в першому таймі поляки більше нічого небезпечного біля наших воріт не створили. Збірна України діяла більш активно й більш осмислено, небезпечно били Євдокимов (його удар у падінні через себе прийшовся в ногу Гуру), Головін, Бакуменко.

Пилипенко «стріляє» без промаху

Друга третина зустрічі розпочалася з нового суддівського «винаходу». Протягом однієї хвилини італійський рефері показав дві жовті картки Головіну. Причому другу − за симуляцію в такому ж моменті, після якого призначив пенальті на початку зустрічі. Та, залишившись утрьох на дві хвилини, українці не дали суперникові скористатися більшістю. Коли ж на 22-й хвилині суддя дав штрафний убік польських воріт, Пилипенко не залишив голкіперу суперника жодних шансів − 2:2.

Диво-гол Боженка

І знову радість «синьо-жовтих» виявилася нетривалою. За хвилину Саган «продавив» Назаренка й пробив повз нашого голкіпера Віталія Сидоренка. Здавалося, другий тайм так і завершиться, але коли до сирени залишалося півтори секунди, Боженко взяв гру на себе й пробив у падіння «ножицями» − м’яч затріпотів у сітці, 3:3! У рівному протистоянні вирішальною виявилася індивідуальна майстерність.

Бенефіс Сидоренка

Заключна третина зустрічі вийшла дуже нервовою, напруженою, вона проходила під акомпанемент суддівських свистків. Один із них і став для поляків фатальним − переможну, як з’ясувалося згодом, крапку на 30-й хвилині поставив Олександр Пилипенко своїм фірмовим ударом зі штрафного. На останніх хвилинах поляки вдалися до справжнього штурму, однак, на їхню біду, ця 12-хвилинка стала найкращою поки на турнірі для Сидоренка. Останній диво-сейв він здійснив за 15 секунд до завершення гри.

Або Англія, або Португалія

Отже, 4:3 на користь збірної України, яка посіла перше місце в групі Е й тепер в 1/8 фіналу зустрінеться з другою командою групи D. Наш суперник визначився увечері, в матчі між Португалією та Англією. Поєдинки плей-офф розпочинаються в четвер, 15 травня. На 16-е заплановані чвертьфінали, наступного дня пройдуть півфінальні зустрічі, а гра, яка визначить неофіційного чемпіона Європи, відбудеться в неділю, 18 травня.

Приклад для молоді

Головний тренер української збірної Віталій Шишов досить стримано оцінив перемогу над поляками, відзначивши в першу чергу ветеранів команди. «Я задоволений нашими лідерами, − сказав наставник. − Поява на полі Боженка додала упевненості й партнерам. Сергій і в обороні відпрацював на «відмінно», й атаці допоміг неабияк, до того ж забив красивий і дуже потрібний гол. На висоті опинилися Пилипенко й Варениця. Взагалі хлопці продемонстрували сьогодні характер і жагу до перемоги. Саме в таких зустрічах гартуються бійцівські якості, здобувається безцінний досвід. Це дуже важливо для нашої молоді. І мені приємно, що їй є на кого рівнятися».