0
Товарищеский матч. Голландия 3:0 Украина. Урок мастерства - Face 2 Face Betting
May 25 2008

Товарищеский матч. Голландия 3:0 Украина. Урок мастерства

У суботу, 24 травня, в першому з двох запланованих на кінець сезону контрольних матчів збірна України поступилася в гостях команді Нідерландів із крупним рахунком 0:3. Протягом першого тайму господарі двічі вразили ворота В’ячеслава Кернозенка, а після перерви довершили справу, на що гості відповіли єдиним «пострілом» у ствір Сергія Кравченка та небезпечною атакою за участю Євгена Селезньова. Решту ігрового часу підопічні Олексія Михайличенка провели, руйнуючи наступальні дії команди Марко ван Бастена.

Різні завдання
Завдання, що постали перед суперниками на роттердамському стадіоні «Де Кюйп», де зазвичай виступає місцевий «Фейєноорд», значною мірою розходилися. Не дарма господарі, на яких невдовзі чекає відповідальний старт на фінальному турнірі Євро-2008, виглядали більш наполегливими та зконцентрованими. Гравці ж збірної України, для яких сезон майже закінчився, виходили на газон переповненеї арени із подумками на більш віддалене майбутнє. Можливо, саме цей фактор, а також експерименти у складі «синьо-жовтих» і вплинули значним чином на перебіг побій.

Відчутна перевага господарів
Голландці від початку гри влаштували гостям справжнє наступальне пекло, продемонструвавши зразкове володіння м’ячем укупі з організацією різких, акцентованих атак. Перевага «помаранчевих» у командній та індивідуальний швидкості виявилася настільки відчутною, що часто-густо наші хлопці вимушені були зосереджуватися виключно на руйнівних діях. За таких обставин матеріалізація переваги господарів була лише справою часу. І перший дзвоник пролунав у середині тайму.

Два голи за перший тайм
Ішла 23-тя хвилина, коли чергову флангову атака збірної Нідерландів навісом завершив Джованні Ван Бронкхорст, а Дірк Куйт стрибнув вище за Андрія Несмачного, ударом головою від кута воротарського майданчику спрямувавши м’яч у сітку Кернозенка. Вдруге наш голкіпер вимушений був капітулювати перед настирливістю Клааса-Яна Хунтелара, який наприкінці цієї ж половини зустрічі, отримавши пас на хід від Рафаеля ван дер Варта, випередив Віталія Мандзюка й вразив верхній кут − 2:0.

Урок від Бабеля
У перерві наставник українців зробив перестановки, відправивши до роздягальні дещо розгубленого Дениса Голайда, але за великим рахунком на загальний розвиток подій на полі ці заміни не дуже вплинули. Натомість ван Бастен кидав у бій нових вмотивованих летючих голландців, зокрема й Райана Бабеля, чия ледь не перша зустріч із м’ячем призвела до третього голу − він скористався помилкою наших центральних захисників при створенні штучного офсайду. Лише за такого результату господарі вгамували свою наступальну спрагу, що дозволило підопічним Михайличенка провести декілька перспективних контрвипадів.

Клас та майстерність
Передусім слід відзначити хавбека полтавської «Ворскли» Сергія Кравченка та форварда київського «Арсенала» Євгена Селезньова, які (разом із Григорієм Ярмашем) дебютували у складі національної команди. Увійшовши у гру вже за рахунку 0:3, вони в окремих епізодах звернули на себе увагу сміливістю та непоступливістю. Втім, чи вистачить цього їм та іншим кандидатам для постійної прописки у таборі збірної? Адже на такому рівні багато що вирішують клас та майстерність − саме це й продемонстрував наочно матч у Роттердамі.

Корисний урок

Попри зрозуміле розчарування результатом наставник українців Олексій Михайличенко спробував віднайти і позитивні моменти. «Такі поразки − дуже неприємні і болючі, однак у той же час вельми корисні. Це − важливий досвід, саме в таких матчах ми можемо перевірити свій рівень на сьогодішній день. Утім, варто визнати, що нинішні суперники були не в рівних умовах − голландці виходять на пік форми, готуючись до Євро-2008, а нашіі футболісти все ж таки більше подумки у відпустці», − зауважив тренер.

Брак концентрації

Михайличенко визнав, що у його команди відчувався брак концентрації та мотивації. «Хоч як ми не намагалися донести до хлопців, що цей поєдинок надзвичайно важливий для підготовки до кваліфікації ЧС-2010, їм все одно не вдалося змусити себе викластися на повну, − відзначив наставник. − До того ж дається взнаки те, що багато з наших збірників не мають достатньо ігрової практики в своїх клубах. Тому не дивно, що в наших діях було чимало помилок. Можна сказати, що ми самі дозволяли суперникам знаходити прогалини в нашій грі. Особливо невдало ми діяли в першому таймі, оскільки не зуміли налагодити контратакуючу гру».

Тест на майстерність

Головний тренер збірної прокоментував вихід на поле новачків − Григорія Ярмаша, Євгена Селезньова, Сергія Краченка, Дениса Голайда: «Ми перебуваємо в постійному пошуку нових кадрів, намагаємось проглядати їх в матчах високого рівня. Саме таким чином можна перевірити їх майстерність, адже в національній першості не завжди вдається скласти об’єктивну оцінку».

Нідерланди − Україна − 3:0 (2:0)
Голи: 1:0 Кюйт (23), 2:0 Хунтелар (38), 3:0 Бабель (63).
Нідерланди: Стекеленбург, Ойєр, Хейтінга (Булахруз, 62), Бома (Матійсен, 74), Ван Бронкхорст (Де Клер, 62), Де Зеув (Де Йонг, 74), Кюйт, Энгелар, Ван дер Варт (Ландзат, 79), Хунтелар, Афелай (Бабель, 62).
Україна: Кернозенко, Єзерський (Гай, 46), Мандзюк, Чигринський, Несмачний, Ярмаш, Тимощук, Назаренко (Кравченко, 75), Голайдо (Калиниченко, 46), Шевченко (Селезньов, 66), Воронін.