0
Итоги второй половины сезона 2007/2008. "Карпаты" (Львов) - Face 2 Face Betting
May 29 2008

Итоги второй половины сезона 2007/2008. "Карпаты" (Львов)

Підбиваючи підсумки весняного періоду чемпіонату, не можна не згадати і про події, які трапилися після його закінчення. З них, мабуть, і почнемо. Капітан команди Микола Іщенко залишив команду і перебрався в донецький «Шахтар». Це означає, що тепер в львівській команді залишилося всього три місцеві «зірочки»: Худоб’як, Кобін та Фещук. І новий тренер. Про Олега Кононова мало хто знає, бо білоруський наставник 9 червня вперше у своїй кар’єрі стане головним тренером. Хоча на батьківщині його мали б пам’ятати – 10 років він став найкращим гравцем чемпіонату. Але і про Кононова і про того, хто буде покликаний замінити Колю-бетона, думаю, нагода поговорити ще буде. Перейдемо до весняних підсумків.

Отже весною, у дванадцяти матчах, команда спромоглася на шість позитивних результатів (4 перемоги і 2 нічиї) і стільки ж негативних. Різниця забитих-пропущених мінусова, до цього, в принципі, вже пора звикати. Половину з усіх пропущених голів навесні «Карпатам» відвантажили у двох матчах. Спершу «Металіст» Маркевича познущався над львівським захистом, а у наступній грі це вже зробив «Шахтар». Правда, і «Карпати» двічі забивали П’ятову, тоді як у Харкові, команда взагалі не розуміла, що з нею відбувається. Щось схоже, але в менших розмірах було у Львові, у матчі проти «Ворскли». Перебуваючи на підйомі, команда повністю провалила гру, забивши гол престижу на останніх хвилинах. З таким же рахунком 1:2 «Карпати» вдома поступилися київському «Динамо», але це була зовсім інша гра. Трибуни проводжали «зелено-білих» оплесками, а таке, після поразки, буває не часто.

Серед матчів, де у «Карпат» була колосальна перевага виділю три: удома проти «Зорі» (3:0) і «Чорноморця» (2:0) та на виїзді проти «Закарпаття». Гра в Ужгороді повинна була закінчитися із значно більшим рахунком, але тоді просто дико не фартило Максиму Фещуку. Ще одна перемога над «Харковом» не далася «Карпатам» малою кров’ю, бо весь другий тайм підопічним Яремченка, у буквальному розумінні, довелося грати проти вітру – над «Україною» розгулялася справжня буря.

Двічі «Карпати» грали внічию. Але якщо в Охтирці «зелено-білі» ледь відскочили від поразки, то в Дніпропетровську було все навпаки. Суддя Орєхов з Києва спершу не зарахував гол Кобіна-Кірільчика (після удару першого м’яч перетнув лінію воріт, а другий просто добив круглого), а в кінці гри не призначив пенальті, коли за футболку тримали Зеньова. Після матчу карпатівці казали, що суддя визнав свої «промахи», але від того легше нікому не стало.

З усього вищенаписаного можна зробити один конкретний висновок – навесні команда грала нестабільно. По-перше, через продаж Батісти і Сучкова, які дуже хотіли змінити клуб і демарш Ковєль, а по-друге, через вік. Відомо, що «Карпати» - наймолодша команда в чемпіонаті. А молода команда апріорі не може бути стабільною.

Якщо «Карпати» розпочнуть новий сезон без підсилення – можу передбачити, що й 18-й чемпіонат закінчать на тому ж 10-у місці. Команді необхідна свіжа кров, нова думка на полі. Команді просто необхідний плеймейкер, без якого вона грає вже кілька років. І ще. Багато чого залежить від настрою команди. «Карпати» можуть показати добротну гру і протягом чемпіонату вони її показували. Періодами, не постійно, але показували. У певній мірі це залежить і від суперника, але ж на «Динамо» команда налаштувалася.

Неоднозначний сезон для «Карпат» закінчився. Новий тренер внесе свої корективи у гру, звичайно, будуть і новачки. Дуже не хочеться, щоб невтішна тенденція продовжилася і наступного року (минулий чемпіонат команда закінчила на 8-у місці, цей – на 10-у). А ще було б добре зберегти лідерів команди.