0
28 березня 2024 року 18:17:47
0
Кубок України. "Десна" – "Енергетик" 0:2. Енергетичний дефіцит "Десни" - Футбол Прогноз
17 серпня 2011

Кубок України. "Десна" – "Енергетик" 0:2. Енергетичний дефіцит "Десни"

Енергетичний дефіцит «Десни»

«Десна» (Чернігів) – «Енергетик» (Бурштин) 0:2

Голи: Семенина, 41, Фурта, 78

На 41-й хвилині Семенина не реалізував пенальті.

Попередження: Бриль – Данищук

«Десна»: Ширяєв, Панчук, Анеліков, Бриль, Павелько, Кобець, Радченко, Гавриленко (Кругляк, 46), Кондратюк, Герасименко (Малєй, 79), Кожем’яченко (Гребінюк, 64).

«Енергетик»: Новак, Мостовий, Яневич, Данищук (Деренюк, 82), Срібний, Юрченко, Акімов (Микуш, 55), Долотко, Чернов, Семенина (Януш, 70), Фурта.

На перший матч в рамках розіграшу Кубка поточного сезону (гра з тернопільською «Нивою» не відбулася, через неявку суперника) чернігівці вийшли в досить незвичному складі. Новий воротар, експериментальний центр захисту, запасна пара форвардів, ще один новачок в півзахисті… Втім, на якість гри «Десни» ці зміни не вплинули – з перших хвилин господарі захопили ініціативу і хоча реальних нагод для взяття не створили, суперникам теж майже нічого не дозволяли.

Майже половину першого тайму гра точилася, переважно, на половині поля «енергетиків». Щоправда, перший удар в рамку воріт стався аж на 20-й хвилині. Це Кондратюк зі штрафного цілив в дальній нижній кут воріт, але воротар при карпатців грамотно обрав позицію і без складнощів впорався з ударом. Далі справи пішли жвавіше – і ось вже Кожем’яченко несподівано змістився на правий фланг, пройшов майже до лицьової лінії і навісив на Кондратюка у воротарський майданчик. У того м’яч з голови зняв Мостовий.

А ще за кілька хвилин Кобець пробивав штрафний метрів з 32-х. Спочатку влучив в голову когось з суперників, що стояли в «стінці», а після того, як м’яч відскочив знову йому на ногу, пробив поруч зі штангою.

Решту часу команди витратили на постійні обопільні помилки, неточні удари здалеку і регулярні порушення правил. Причому всі ці порушення були зовсім не грубими – і Данищук, який заробив жовту картку в першому таймі, отримав «нагороду» від арбітра зовсім не за грубощі, а, як кажуть, «за сукупністю», заробивши з півдесятка дрібних фолів на Кожем’яченку. Здавалося, що «Енергетик» не дуже то й поспішає забивати – настільки повільно гості йшли в атаку, коли у них була така можливість. Звідси виникало й побоювання, що за рівної в цілому гри, гості можуть помітно додати і тоді «Десні» буде непереливки.

Майже так і сталося. Перший реальний гольовий момент гості створили саме тоді, коли увімкнули швидкості. Долотко втік на правому фланзі від опікунів, навісив на дальню стійку, звідки Семенина головою скинув кулю на голову Фурті. До воріт було не більше двох метрів, але воротар не вийшов з лінії воріт, сподіваючись, що Павелько і Бриль контролюють ситуацію. Втім Фурта випередив захисників, і лише поперечина врятувала «Десну» від першого голу. Але, як виявилося, поперечина лише відсунула взяття воріт на 5 хвилин.

Пенальті вийшов дуже прикрим, хоча й абсолютно справедливим. Фурта прорвався по лівому флангу і ледь увійшов до штрафного майданчика, як його за всіма правилами відтіснили від м’яча Панчук і Бриль. Останній навіть підняв руки вгору, демонструючи арбітру, що він не торкається суперника верхніми кінцівками. В одну з його піднятих рук і відскочив раптово м’яч. Чи то від горбка на газоні, чи то від ноги напарника по команді. Коротше кажучи, контакт м’яча з рукою бачили всі. Не сперечалися не те що футболісти, навіть трибуни не загули від незадоволення рішенням арбітра.

Ширяєв зумів відбити удар Семенини, але прямо на форварда «Енергетика», який з другої спроби пробив голкіпера «Десни». 1:0. І в перерві слід було очікувати замін від Олександра Дериберина. Несподіванкою вихід Кругляка не став. А от його бліда гра протягом другого тайму – ще й як.

Друга половина зустрічі дуже нагадувала перші півгодини матчу: контроль м’яча «Десною», помилки, мінімум моментів для взяття воріт… Можна згадати хіба що дальній несильний удар Кобеця, який став небезпечним лише тому, що Хомин запізно побачив м’яч і лише в останню мить витягнув його з нижнього кута воріт. Натомість, «Енергетик» не дуже спішив в контратаки, явно економлячи сили на чемпіонат, де підопічні Богдана Блавацького програли чотири матч поспіль і посідають передостаннє місце.

За такої гри «деснянці» самі собі ледь не привезли гол. Бриль віддав пас назад на голкіпера настільки невдало, що Фурті зовсім трошки не вистачило, або вискочити на породні ворота – Ширяєв в останню секунду виніс м’яч з ноги форварда гостей. Втім, Фурта свій гол все ж забив. І знову після жахливої помилки захисту, коли відразу три футболісти «Десни» не розібралися, кому треба грати в епізоді. Фурта прослизнув між ними, підхопив м’яч, вийшов на сам з Ширяєвим… Перший удар чернігівський голкіпер відбив, але з добиванням вже не впорався.

До речі, саме вихованець і екс-гравець одеського «Чорноморця» Євген Ширяєв, за плечима якого є чималий досвід гри в вищі лізі, став кращим гравцем «Десни» в цьому матчі. Що стосується інших новачків, то Валерій Радченко (востаннє помічений рік тому в складі ФК «Суми») був зовсім непомітним, а молодий вихованець чернігівського футболу Юрій Малєй зіграв занадто мало, щоб чимось запам’ятатися.

До кінця гри команди на двох спромоглисяі лише створити один момент (удар головою Гребінюка прямо в руки Хомину), і навіть незважаючи на шість компенсованих арбітром хвилин (навіщо?!), відверто догравали поєдинок.