0
18 квітня 2024 року 04:44:32
Ru En Ua Вибрати кольоровий стиль Вибрати вiконний стиль Версія для друку
0
Первая лига. "Буковина" - "Одесса" 1:0. З максимуму вдалося вижати мінімум - Футбол Прогноз
30 вересня 2011

Первая лига. "Буковина" - "Одесса" 1:0. З максимуму вдалося вижати мінімум

"Буковина" - "Одеса" 1:0

Голы: В.Мельник 39

«Буковина»: О. Мусієнко, В. Мельник (к/к), О. Керчу, С. Басов, О. Вечтомов, Р. Дорош, О. Артьоменко (В. Рудченко, 67), І. Мельник, Р. Гунчак, , С. Маковійчук, О. Семенюк (Є. Ушаков, 76).

ФК «Одеса»: Лавренцов, Білозор, Поспєлов, С. Мельник, Балабанов, Степанишин, К. Пархоменко, Полтавець (Лобан, 68), Опря, Платунов, Косирін. Гол. тренер – Андрій Пархоменко.

Попередження: Поспєлов (57), Полтавець (60), Артьоменко (67), Дорош (77), Вечтомов (84), Басов («Буковина», 90+2)

Те, що чернівецька «Буковина», так би мовити, на ходу, було зрозуміло ще до початку матчу – 5 перемог поспіль, в тому числі дві виїздні, давали право сподіватися для буковинських вболівальників на позитивний результат. Хоча, з іншої сторони, матчі з овідіопольським «Дністром» (тепер – ФК «Одеса») завжди складалися для «Буковини» нелегко. Ще один момент, а саме перебування одеситів у верхній частині турнірної таблиці, давав привід господарям серйозно віднестися до підготовки до цього матчу. А склад одеситів… Шанувальник українського футболу, без сумнівів, добре знає прізвища Лавренцова, Полтавця, Білозора, Косиріна та Балабанова, які достатньо пограли на найвищому рівні у провідних командах прем’єр-ліги та викликалися у склад української збірної з футболу.

Склад чернівчан, який вийшов на поле, був для всіх присутніх на стадіоні «Буковина» вже звичним, адже саме в такому складі «Буковина» грає останні тури, протягом яких і здобуває очікувані перемоги над суперниками. У доцільності такої кадрової лінії Вадима Зайця можна було впевнитися вже з перших хвилин зустрічі, коли господарі теж не менш очікувано пішли вперед. Вже протягом перших п’яти хвилин було подано два кутових, але захисники одеситів загрози ліквідували.

На 8 хвилині гості також спробували огризнутися, та навіс Пархоменка у штрафний майданчик «Буко» нейтралізував Мусієнко. Проте це був лише момент. Чернівчані володіли суттєвою перевагою в матчі. Активністю вирізнявся Дорош: спочатку його на ударну позицію вивів Вечтомов, та досвідчений Білозор не дозволив опоненту нанести удар по воротах, а пізніше, після навісу Артьоменка, Роману таки вдалося вдарити. Але м’яч пройшов повз «рамку» одеської команди.

«Буковина» нарощувала перевагу і в повітрі запахло голом. Гунчак, Маковійчук, Керчу, Вадим Мельник, Семенюк неодноразово обстрілювали ворота гостей і тільки впевнена гра Лавренцова, який свого часу запрошувався навіть до збірної України, дозволила рахунку не змінитися ще в першу двадцятихвилинку. На 23 хвилині черговий дальній удар Гунчака Лавренцов переводить на кутовий, а через чотири хвилини Семенюк, випередивши захисників «Одеси», ударом головою загрожував ворота суперників. Нажаль для господарів, м’яч пішов мимо. Невдовзі знову долучається до атаки Керчу, та Лавренцов і цього разу був на місці.

На 31 хвилині захисники «Буковини» порушують правила неподалік від свого штрафного майданчика під час однієї з рідких контратак одеситів, та штрафний удар у Степанишина не вийшов – «шкіряний» влучив у стінку. Через чотири хвилини Керчу відповів на «люб’язність» ;)) суперників і також зі штрафного відправив м’яча значно вище воріт. А перед цим Ігор Мельник ефектно увірвався до штрафної «Одеси», але в останній момент захисники встигли заблокувати його удар.

Захопившись атаками та численними ударами по воротах суперників буковинці ледь не пропустили самі. «Убаюкані» впевненою перевагою гравці чернівецької команди заграли більш розкуто і гості могли скористатися помилкою захисників, коли Балабанову вдалося відібрати м’яча у «всюдисущого» Керчу й віддати його Полтавцеві. Полтавець навісив на Косиріна, та досвідченому екс-гравцеві збірної України після удару головою влучити в сітку не вдалося.

Кілька разів небезпечно зіграв Артьоменко, проте відзначитися не вдалося і йому: в одному випадку герой першого тайму Лавренцов у черговий раз зіграв чітко та впевнено, а в іншому йому забракло влучності. «Скільки ж можна!», - вкотре подумали вболівальники «Буковини», та футбольний бог все ж таки, напевно, є! Після безлічі створених моментів гол таки відбувся: черговий кутовий подавав … Керчу, та хто ж іще ;)), Білозор запустив свічку у воротарській, а м’яч тим часом прийшов до Гунчака. Удар Гуні – перекладина! А ось тут капітан «Буко» Вадим Мельник зіграв по-справжньому, по-капітанськи, опинився у потрібному місці і не залишив Лавренцову жодного шансу – 1:0!

До кінця першого тайму залишалося трохи більше п’яти хвилин, та нічого небезпечного більше не відбулося. А другий тайм розпочався як і перший – з атак «Буковини». Двічи на початку тайму воротам Лавренцова загрожував Семенюк, та саме йому чомусь Фортуна цього вечора не посміхалась і відзначитися забитим голом нападнику чернівчан не вдалося. А згодом власні ворота почали захищати й захисники «Одеси» - після пострілів Гунчака й Дороша м’яч влучав у гравців захисту і до Лавренцова не доходив.

У складі одеситів виділявся Степанишин. На 63 хвилині він виходив на ударну позицію, але його удар був заблокований оборонцями господарів. Він же ж через кілька хвилин навісив на Косиріна, той пробив головою (вже вдруге в цьому матчі), та гра у досвідченого нападника і кращого бомбардира першої ліги цього сезону проти «Буковини», нажаль для уболівальників «Одеси», не пішла.

Тим часом гра почала потрохи заспокоюватися. Небезпечних атак помешало, проте боротьби на підступах до штрафних майданчиків побільшало. Гравці обидвох команд почали більше фолити, і як наслідок, це обернулося для них чередою жовтих карток. Тим часом команди обмінялися гострими моментами. На 69 хвилині Гунчак виконував штрафний з правого флангу атаки, і завершував комбінацію Басов, після удару головою якого м’яч пройшов поряд зі штангою, а подачі у штрафний майданчик «Буковини» Степанишина та Пархоменка на 73 та 82 хвилинах нейтралізував Мусієнко.

Останній момент у матчі створив Ігор Мельник, віддавши гострий пас партнерам на підступах до воротарської, але досвід та майстерність Лавренцова зробили свою справу. Після цього в матчі можна було відмітити тільки попередження господарям. Без яких, якщо говорити про доцільність, можна було б і обійтися.

Шоста поспіль перемога «Буковини» свідчить про те, що команда набрала хід і наразі почувається впевнено, впритул наблизившись до лідерів. Єдине, що бентежить – низький відсоток реалізації моментів і, як наслідок, мінімальні перемоги, на відміну від минулого сезону. А в одеситів гра відверто не склалася, що відмітив на післяматчевій прес-конференції і тренер команди Андрій Пархоменко. Хоча, враховуючи склад «Одеси» і результативність основних її нападників, навряд чи вона буде бовтатися «на задворках» турнірної таблиці. То ж вважатимемо навдалу гру одеситів лише випадком…